Wspaniałe stulecie – Hürrem uczestniczką kłótni. Co wydarzy się w 44 i 45 odcinku serialu

Data: 2022-06-22 13:09:27 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach Hürrem uczestniczy w kłótni, stając po stronie Mustafy. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnym czterdziestym czwartym oraz czterdziestym piątym odcinku Hürrem staje się yczestniczką sporu, a nawet kłótni, stając po jednej ze stron. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 44 odcinka serialu

W czterdziestym czwartym odcinku serialu Wspaniałe stulecie śledzimy wiele ważnych wydarzeń. Sułtan Sulejman wraz z Ibrahimem, na zaproszenie Alvise Gritti udają się do jego posiadłości. Tymczasem Ludwika II poznaje plany, jakie ma sułtan Sulejman wobec niego, ale nie tylko. Te dotyczą one zbliżającej się wojny. 

Czytaj także: Wspaniałe stulecie – zazdrosna Hürrem ma swoje warunki. Co wydarzy się w 43 i 44 odcinku serialu

W pałacu  zaś dochodzi do kłótni książąt Gülah. Uczestniczy w niej także Hürrem, mocno zdenerwowana i stanowcza. Staje po stronie Musfafy. 

Wojna w Wspaniałym stuleciu

Czy w następnym odcinku wybuchnie już wojna między Sułtanami?

TAK
NIE
Jeszcze min. 3 odcinki?
Jeszcze z 10 odcinków?
Nie będzie wojny.

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 44 odcinek serialu?

44 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w środę, 22 czerwca  2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w czwartek, 23 czerwca 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: "Bolivar" - nowy serial kostiumowo-biograficzny od dziś dostępny na TVP 1

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 45 odcinka serialu

W czterdziestym piątym odcinku serialu Wspaniałe stulecie  w pałacu dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Esma, służąca znajduje coś przerażającego, co powoduje, że Hürrem zaczyna się bać. Boi się nie tylko o sobie, ale przede wszystkim o życie swoich dzieci. Wszystko wskazuje na to, że grozi im niebezpieczeństwo. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Morderstwo, jakie zostaje odkryte powoduje poszukiwania winnego. Mahidevran może być podejrzana i doskonale o tym wie. Dochodzi także do poważnego pobicia. Kto pada jego ofiarą? 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 45 odcinek serialu?

45 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 24 czerwca  2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w sobotę, 25 czerwca 2022 roku, tym razem o godzinie 10:30, na TVP 1. 

Czytaj także:  "Bolivar" - co wydarzy się w 2 oraz 3 odcinku serialu kostiumowo-biograficznego TVP 1?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Tagi: seriale tureckie, wspaniałe stulecie, telewizja, telenowele,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie
André Clot0
Okładka książki - Sulejman Wspaniały i jego wspaniałe stulecie

Sulejman Wspaniały, osmański sułtan okryty największą chwałą, napełniał trwogą Europę przez blisko pół stulecia. W kilka lat poprowadził swoją armię...

dodaj do biblioteczki
Autor
Reklamy