Wymarzony - komediodramat o nadziei na macierzyństwo

Data: 2023-08-04 12:04:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dramat produkcji francusko-belgijskiej, kolejny, drugi już film pełnometrażowy w portfolio aktorki Jeanne Herry, chwytająca za serce opowieść o porzuceniu, miłości i szansy na macierzyństwo to dzisiejsza propozycja od jednego z kanałów stacji TVN. 

 Gilles Lellouche jako Jean w filmie "Wymarzony".  

Film nosi polski tytuł Wymarzony, i jest dramatem, który określany jest również jak komediodramat, w którym najważniejszym jest mały człowiek, noworodek, chłopczyk imieniem Theo. Co wiemy o filmie? Jaka jest jego fabuła? Kiedy i gdzie można go obejrzeć? 

Wymarzony – opis 

O czym opowiada Wymarzony? Jest to historia noworodka, chłopca o imieniu Theo, który zaraz po porodzie zostaje porzucony. Niemowlę zostaje oddane do rodziny zastępczej. Opiek9ować się ma nim Joan, podczas kiedy opieka społeczne ma szukać dla niego rodziny adopcyjnej. Joan szybko przywiązuje się do chłopca, zauważając jak niesamowicie dużo on rozumie. 

Czytaj również: Przysięga - odc. 567 - streszczenie - Suat pomoże Emirowi i Kemalowi?

Tymczasem rozwiedziona Alice, która bardzo pragnie zostać matką stara się o adopcję. Kobieta zaczyna tracić nadzieję na posiadania dziecka. To właśnie Theo może być dla niej szansą na macierzyństwo jakiego tak bardzo pragnie. 

Wymarzony – obsada 

Kto wystąpił w Wymarzony? Jest to komediodramat produkcji francusko-belgijskiej, z aktorami z tych właśnie krajów. W roli Jeana Gilles Lellouche, a jako Alice Élodie Bouchez. W pozostałych rolach: Sandrine Kiberlain, Olivia Côte, Clotilde Mollet, Jean-François Stévenin, Bruno Podalydè, s, Miou-Miou, Leïla Muse.

Czytaj również: Wymarzony, informacje o filmie - opis

Reżyserem i autorem scenariusza do filmu jest Jeanne Herry.

Wymarzony – gdzie obejrzeć?

Film Wymarzony to produkcja z roku 2019, która wtedy miała swoją premierą. Film zobaczymy w telewizji dziś, czyli w piątek, 4 sierpnia 2023 roku o godzinie 21:00, będzie można obejrzeć na kanale TVN 7

Czytaj również: Przysięga - odc. 565 - streszczenie - Emir, Kemal i Feride poszukują dowodów na Umita

Wymarzony – opinie o filmie

Film Wymarzony to produkcja, która może spodobać się przede wszystkim zwolennikom filmów dramatycznych, dramatów obyczajowych, ale także komediodramatów. Film  ma wysokie oceny wśród recenzentów, jak i zwykłych widzów. Więcej na temat filmowych premier i zapowiedzi znajdziecie w tym miejscu.

Czytaj również: Przysięga - odc. 564 - streszczenie - Feride chce zostać i rozwieść się z Umitem!

Produkcja ma na swoim koncie siedem nominacji do filmowych nagród. Są to między innymi: Cezar - Najlepszy film Alain Attal, Hugo Sélignac, Jeanne Herry, Vincent Mazel; Cezar - Najlepszy aktor Gilles Lellouche; Cezar - Najlepsza aktorka Élodie Bouchez; Cezar - Najlepsza aktorka Sandrine Kiberlain i inne.

Wymarzony – książka

Film Wymarzony to produkcja francusko-belgijska, komediodramat, który nie ma swojego odpowiednika w literaturze. Oznacza to, że nie jest inspirowany książką. W zamian polecamy książkę o tytule Poza nawiasem, której autorem jest Marzena Hryniszak.

Książkę "Poza nawiasem", wydawnictwa Zysk i S-ka kupić tanio można poniżej:

Tagi: filmy w tv, dramaty, komedie, telewizja, tvn,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Pokaż wszystkie recenzje