Wyścig śmierci – Wyścig z niezwykle wysoką stawką...

Data: 2020-09-27 20:26:03 Autor: tadas

Wyścig śmierci to remake filmu o tym samym tytule, starający się zaoferować widzom nowocześniejszą wizję alternatywnej rzeczywistości, w której nielegalne wyścigi toczą się w wyjątkowym więzieniu.

Obrazek w treści

Wyścig śmierci to międzynarodowy film science-fiction z 2008 roku w reżyserii Paula W. S. Andersona.

Wyścig śmierci – opis

O czym jest film Wyścig śmierci? W roku 2012 do więzienia trafia trzykrotny zwycięzca niezwykle trudnych wyścigów NASCAR. To sprawia, że Jensen Ames znajduje się w centrum uwagi, nawet nie ze względu na powiązanie ze zbrodnią na jego żonie.

Naczelniczka Terminal Island - Hennessey składa mu jednak propozycję z kategorii nie do odrzucenia.

Czytaj także: "Ludzie i bogowie": Czy Kurka i Walet zostaną skazani na śmierć? Co wydarzy się w 3 i 4 odc Ludzie i bogowie?

W ten sposób mężczyzna staje się jednym z więźniów rywalizującym w specjalnej serii rajdów, obserwowanych przez wielu przez internet. Uwielbiany faworyt szybko odpada, lecz Naczelniczka nadaje mu maskę Frankensteina, dzięki której staje ponownie w walce... o zwycięstwo lub śmierć.

Wyścig śmierci – obsada

Kto wystąpił w filmie Wyścig śmierci? Główna rola przypadła Jasonowi Stathamowi (Porachunki, Protektor, Mechanik: Konfrontacja, Teoria Chaosu, London, TransporterTransporter 3, Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw), który wystąpił na tyle dobrze, że zaskarbił sobie uznanie oraz szacunek widzów, którzy właśnie dla niego chętnie odwiedzali kina.

Czytaj także: Dar – Przeszłość zniszczy szczęśliwe życie młodej pary!

Oprócz nich w produkcji wystąpili również Ian McShane, Tyrese Gibson, Natalie Martinez.

Wyścig śmierci – gdzie obejrzeć? 

Film Wyścig śmierci dziś możemy zobaczyć w niedzielę, 27 września o 22:30 na antenie stacji TVN.

Czytaj także: Mróz – Czy morderstwo sprzed lat mogło być sfingowane? 

Produkcję zobaczyć możemy także za pośrednictwem platform VOD.

Wyścig śmierci – opinie

Film Wyścig śmierci doczekał się wielu słabych lub co najwyżej przeciętnych ocen oraz podobnego przyjęcia ze strony widzów, którzy mimo wszystko nieco bardziej przekonali się do tego tytułu.

Wyścig śmierci – książka

Film Wyścig śmierci jest remake'iem filmu Death Race 2000, będącego filmową adaptacją powieści The Racer autorstwa Ib Melchiora. Film doczekał się także dwóch kontynuacji - Wyścig śmierci: Frankenstein żyje oraz Wyścig śmierci 3: Piekło. Być może po seansie zdecydujecie się na lekturę książki Wyścig Jenny Martin.

Czytaj także: Lucy. Mocne kino Luca Bessona 

Książkę Wyścig kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.