Wyścig szczurów, w pogoni za milionami dolarów

Data: 2024-06-20 21:03:34 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś w polskiej telewizji, za sprawą kanału TV Puls będziemy mogli przypomnieć sobie, albo obejrzeć po raz pierwszy zabawną komedią przygodową, której polski tytuł brzmi Wyścig szczurów. Opowieść o szóstce rywalizujących ze sobą osób, dziś w telewizji.

Bohaterowie komedii przygodowej "Wyścig szczurów".  

Film Wyścig szczurów to produkcja kanadyjsko-amerykańska, z roku 2001, klasyczne kino komediowe, które już dziś będzie można dziś obejrzeć w polskiej telewizji, za sprawą kanału TV Puls. O czym jest? I czy warto go zobaczyć? 

Wyścig szczurów – opis filmu

Film Wyścig szczurów to historia pewnego pomysłu. Miliarder Sinclair, właściciel kasyna wpada na pomysł zwiększanie zysków. Proponuje szóstce hazardzistów zakład. Mają wziąć udział w wyścigu. Kto z nich dotrze jako pierwszy do  oddalonego o 700 mil miasteczka Silver City i jako pierwszy otworzy skrytkę bagażową, stanie się właścicielem dwóch milionów dolarów. 

Przeczytaj także: Bajecznie bogaci Azjaci - przezabawna komedia na podstawie popularnej powieści znów w tv! O czym jest?

W wyścigu biorą udział włoski turysta Enrico, bracia Blaine i Duane, student prawa Nick, znienawidzony sędzia sportowy Owen Templeton oraz matka i córka, które niedawno się pogodziły, czyli Vera i Merrill. Ich wyścig śledzą przyjaciele miliardera, robiąc finansowe zakłady na zwycięzcę wyścigu. 

Wyścig szczurów – obsada filmu

W głównych rolach w filmie wystąpili: John Cleese jako Sinclair, Rowan Atkinson jako Enrico, Vince Vieluf i Seth Green jako bracia Blaine i Duane, Breckin Meyer jako Nick, Cuba Gooding Jr jako Owen Templeton, Whoopi Goldberg i Lanei Chapman jako Vara i Merrill. W pozostałych rolach pojawiają się: Amy Smart.

Przeczytaj także: Królowe życia - komediodramat o śmiertelnie chorej kobiecie i jej wielkim marzeniu

Reżyserem filmu jest Jerry Zucker, zaś autorem scenariusza Andy Breckman.

Wyścig szczurów – gdzie obejrzeć film?

Film Wyścig szczurów to klasyczny film komediowy, w którym jednak znajdziemy sporo z filmu przygodowego, którego premiera miała miejsce w 2001 roku.  

Czytaj również: Detektyw Bruno - pogodna komedia familijna dziś na kanale Polsat

Wyścig szczurów wyemituje stacja TV Puls, w czwartek, 20 czerwca 2024 roku o godzinie 20:00. Powtórka w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 15:55, na tym samym kanale. 

Wyścig szczurów - opinie o filmie

Film Wyścig szczurów przypadnie do gustu zwolennikom produkcji komediowych, ale znajdą w nim coś dla siebie zwolennicy przygodowych produkcji. Warto obejrzeć go także ze względu na świetną aktorską obsadę. 

Przeczytaj także:


Film ma na swoim koncie dwie nominacje do nagród - Teen Choice - Najlepszy filmowy wybuch złości Jon Lovitz; Teen Choice - Najlepszy filmowy wybuch złości Amy Smart

Tagi: filmy w tv, komedie, przygodowe, telewizja, tv puls,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Imperium
Conn Iggulden
Imperium
Pokaż wszystkie recenzje