Ruszają prace nad serialem opartym na "Wywiadzie z wampirem"

Data: 2021-07-27 13:57:56 Autor: Patryk Obarski
udostępnij Tweet

Ruszają prace nad serialem, który oparty będzie na bestsellerowej powieści Anne Rice – Wywiad z wampirem. To pierwsza z książek Rice, do których prawa nabyła w ubiegłym roku stacja AMC. 

Obrazek w treści

Stacja AMC rozpoczęła produkcję pierwszego serialu, który oparty będzie na powieści Anne Rice – autorki znanego cyklu o wampirach. 

Wywiad z wampirem – będzie serial na podstawie książki 

Przed rokiem stacja AMC kupiła prawa do cyklu książek Kroniki wampirów oraz Dzieje czarownic z rodu Mayfair. Teraz stacja dała zielone światło na realizację serialu opartego na pierwszą z książek z cyklu „Kroniki wampirów” – Wywiad z wampirem. 

Wywiad z wampirem przedstawia losy Louisa, młodego właściciela plantacji, który nieoczekiwanie zostanie przemieniony w wampira. Po tej przemianie musi zmagać się ze swoją wampirzą egzystencją, a jednocześnie – pogodzić się, że kobieta jego życia na zawsze pozostanie dla niego niedostępna. 

Wywiad z wampirem – premiera w 2022 roku 

Premierę serialu zaplanowano na rok 2022. Teraz wiadomo, że produkcja – która emitowana ma zostać na AMC i AMC Plus – liczyć ma łącznie osiem odcinków. W produkcję serialu zaangażowani są Rolin Jones (scenarzysta, producent wykonawczy i showrunner), Mark Johnson, Anne Rice i Christopher Rice (producenci wykonawczy).

Wyzwanie, jakim jest zaadaptowanie dla telewizji przełomowej i niezwykle fascynującej serii Anne Rice, jest zarówno onieśmielające, jak i ekscytujące

– skomentował Mark Johnson, producent wykonawczy, w rozmowie z Variety.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza adaptacja Wywiadu z wampirem. W 1994 roku premierę miała filmowa adaptacja powieści – w rolach głównych znaleźli się wówczas Brad Pitt, Tom Cruise oraz Kirsten Dunst. Za reżyserię produkcji odpowiadał Neil Jordan.

Czytaj także:  365 dni z antynagrodą za najgorszy film roku? 

Filmowa wersja Wywiadu z wampirem została doceniona nie tylko przez widzów, ale również i krytyków – zgarniając nagrody BAFTA, MTV Movie Award, Złote Globy oraz Oscary. Jednocześnie filmowi przyznano antynagrodę Złote Maliny – za najgorszy duet aktorski. 

Książka Wywiad z wampirem wciąż pozostaje bestsellerem, który można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

Źródło: Variety.com, lubiegrac.pl.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wywiad z wampirem
Anne Rice0
Okładka książki - Wywiad z wampirem

Pierwsza część ,,Kronik wampirów" - bestsellerowy debiut Anne Rice, który zapoczątkował jej karierę. Louis de Pointe du Lac, arystokrata...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy