W 16-latku rodzi się gigantyczny talent w oszustw... - Złap mnie, jeśli potrafisz

Data: 2023-02-02 12:56:01 | Ten artykuł przeczytasz w 4 min. Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Fnai znakomitych filmów z początku aktualnego milenium z pewnością powinni dziś włączyć telewizję TV Puls, ponieważ to właśnie tam wyemitowane zostanie Złap mnie, jeśli potrafisz, klasyczna komedia kryminalna zapewniająca graczom okazję do ujrzenia adaptacji książki, spisującej losy młodego, niezwykłego oszusta oraz coraz bardziej zdesperowanego i pełnego obsesji policjanta!

Obrazek w treści W 16-latku rodzi się gigantyczny talent w oszustw... - Złap mnie, jeśli potrafisz [jpg] 

Złap mnie, jeśli potrafisz to amerykańsko-kanadyjski film z gatunku komedie kryminalne z 2002 roku w reżyserii Stevena Spielberga.

Złap mnie, jeśli potrafisz – opis 

Akcja Złap mnie, jeśli potrafisz przenosi widzów do lat 60. XX wieku, prezentującego postać 16-letniego Franka Abagnale'a, nastoletniego bohatera, którego życie łamie się w chwili rozpadu małżeństwa swoich rodziców. W tym czasie uznaje, że jego ojciec jest niezwykłym nieudacznikiem, który osiągnął jedynie wielkie długi. Zgarnia jedynie 25 dolarów oraz udaje się do Nowego Jorku! Tam... pomaga fałszować czeki dla ojca, krok po kroku odkrywając swój spryt, podstępność działań oraz inteligencje, powoli ustawiając sobie niezwykłe życie.

Wpierw udaje mu się zostać jednym z pilotów Pan Am uwodzącym piękne stewardessy, ale uciekając przed pościgiem, wkrótce zostanie cenionym lekarzem, szybko i prawdziwie zakochującym się w pielęgniarce z dobrego domu Brendzie Strong.

Czytaj również: Cudowny chłopak – wyjątkowy bohater rozpoczyna... swój pierwszy rok nauki w szkole!

Za jego plecami porusza się coraz bardziej pogłębiający się w swojej obsesji agent FBI Carl Hanratty, skutecznie odszukujący poszlaki tego, co dalej zamierza zrobić mistrz oszustów! Tymczasem Frank okłamuje ojca wspomnianej dziewczyny, skutecznie lawirując go, że... dysponuje także tytułem nauk prawnych! Wraz z Brendą planują ślub, ale... przeszłość może dopaść naszego oszusta!

Złap mnie, jeśli potrafisz – obsada 

Najważniejszymi osobami w obsadzie Złap mnie, jeśli potrafisz zostali Tom Hanks oraz wyraźnie młodszy Leonardo DiCaprio, którzy znacząco umocnili swoje pozycje w branży filmowej oraz otwierając sobie kolejne wyśmienite role!

Czytaj również: Człowiek demolka – Po hibernacji, sprawy się nie rozwiązują...

W filmie wystąpili także Amy Adams, James Brolin, Christopher Walken, Martin Sheen czy Nathalie Baye.

Złap mnie, jeśli potrafisz – gdzie obejrzeć?

Wkrótce klasyczne Złap mnie, jeśli potrafisz będziemy mogli zobaczyć na antenie Telewizji Puls w czwartek, 1 czerwca 2023 r. o godz. 20:00. Tego samego dnia produkcja wyemitowana zostanie na antenie CBS Europa - już o godz. 22:50.

Czytaj również: Narzeczony na niby - Karina przypadkiem odnajdzie prawdziwą miłość?

Powtórki zobaczyć będzie można w piątek, 2 czerwca na Cinemax 3 oraz w sobotę, 3 czerwca na CBS Europa. W kolejnych dniach film wyemitowany zostanie ponownie na TV Puls - 8.06.2023 r. oraz Cinemax 2 - 10.06.2023 r. oraz 11.06.2023 r. 

Złap mnie, jeśli potrafisz – opinie

Co prawda Złap mnie, jeśli potrafisz z pewnością nie jest najlepszym czy najlepiej ocenianą propozycją Stevena Spielberga, ale to nie zmienia faktu, że mamy tutaj do czynienia z efektowną produkcją, która zasłużenie doczekała się między innymi dwóch nominacji do Oscara.

Złap mnie, jeśli potrafisz – książka

Scenariusz przygotowany przez Jeffa Nathansona pod wieloma względami okazał się naprawdę niezłym przeniesieniem oryginalnej opowieści, co docenili fani książki oraz wielbiciele kina.

Złap mnie, jeśli potrafisz - książka

Złap mnie, jeśli potrafisz jest adaptacją książki Złap mnie, jeśli potrafisz , autorstwa duetu Frank Abagnale, Stan Redding , którą w Polsce zajęło się wydawnictwo Amber.

Powieść Złap mnie, jeśli potrafisz kupić można poniżej:

Tagi: filmy w tv, ekranizacje, adaptacja książki, fbi, Komedie kryminalne,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Złap mnie, jeśli potrafisz
Frank Abagnale, Stan Redding1
Okładka książki - Złap mnie, jeśli potrafisz

"Frank W. Abagnale, znany też jako Frank Williams, Robert Conrad, Frank Adams i Robert Monjo, był jednym z najbardziej bezczelnych i pomysłowych oszustów...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;
Draka na Antypodach
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Magdalena Krauze
Nigdy za ciebie nie wyjdę
Dolina szpiegów
Robert Michniewicz
Dolina szpiegów
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Pokaż wszystkie recenzje