107 sekund

Diana samotnie wychowuje córkę, próbując związać koniec z końcem, kiedy na jej drodze pojawia się Norbert: bogaty, czarujący i troskliwy. Wszystko zmienia się jak w bajce – Diana i jej córeczka przeprowadzają się do pięknej willi w sercu Krakowa. A gdy na świat przychodzi Staś, nawet teściowa, dotychczas zimna i niechętna, zaczyna odnosić się do Diany z sympatią. Rodzinną sielankę burzy niespodziewana tragedia. Nikt, łącznie z Dianą, nie ma wątpliwości, że to wyłącznie jej wina. Kobieta pogrąża się w żałobie i rozpaczy. Mąż i teściowa nie pozwalają jej ani na chwilę zapomnieć o wyrzutach sumienia.

Ale czy naprawdę tylko jej nieuwaga doprowadziła do śmierci dziecka? Czy ktoś poda Dianie rękę, żeby wyciągnąć ją z obłędu i pomóc odkryć prawdę? Co ukrywa niedostępna teściowa Diany? I kim jest tajemnicza mścicielka, szukająca sprawiedliwości na portalach internetowych? Prawda może okazać się dużo bardziej skomplikowana, niż się wydaje.

Tak wygląda opis, a rzeczywistość niestety mocno rozczarowuje. Główna bohaterka jest irytująca do granic możliwości. Teoretycznie przeżyła piekło i teoretycznie powinno mi być jej żal, ale prawda jest taka, że nie jest. Odebrałam ją bardzo negatywnie. Jako niewdzięczną i roztrzepaną. Biłam się z myślami, czy o tym pisać bo zamiast wychwalać temat, który skłania czytelnika do refleksji zdeptałam Dianę. Przypuszczalnie miałam za duże oczekiwania względem tej książki i podświadomie liczyłam na coś tak dobrego jak thrillery psychologiczne Kathryn Croft czy Charlotty Link. Takie wiecie, gdzie jest fabuła obyczajowa ale napięcie jak w rasowym kryminale. Zabrakło mi tutaj tego. Niezupełnie też zrozumiałam tę historię, a to chyba najgorsze - nie wiedzieć co się przeczytało.

Na moją ocenę tej książki wpłynęła też jedna, ale bardzo ważna i pozytywna kwestia, a mianowicie wspomniany wcześniej temat. Tytułowe 107 sekund to czas, w którym świat Diany i Norberta rozbił się na miliardy kawałeczków. 107 sekund wystarczyło by odebrać życie ich ukochanego synka i sprawić by powstała między nimi bezdenna otchłań. To właśnie skłania do refleksji... czy możemy brać życie za pewnik?

Informacje dodatkowe o 107 sekund:

Wydawnictwo: Czarna Owca
Data wydania: 2022-08-24
Dodał/a opinię: pannajagiellonka

Zobacz opinie o książce 107 sekund

Kup książkę 107 sekund

Miałam nowy cel: tchnąć w tę naszą relację, trochę już przejrzałą i zmęczoną, nowe życie. Zamienić zwyczajny romans, historię opartą na egoistycznej przyjemności, w coś wielkiego i pięknego. W coś takiego, dla czego warto nawet stracić życie, swoje lub swojego dziecka.

Pierwsze kłamstwo pociągało za sobą kolejne, i jeszcze jedno... i w końcu funkcjonowałam już w dwóch światach równoległych.

Amor i porywacze duchów
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Amor i porywacze duchów

Cóż jeszcze może zaskoczyć chłopca, który zmierzył się z dwoma skłóconymi smokami, wydarł przestępcom skradziony podstępnie fortepian babci, opanował trudną...

Siedem życzeń
Liliana Fabisińska0
Okładka ksiązki - Siedem życzeń

Babcia Agnieszka wraz z wnukiem przygotowują mazurski Pensjonat do świąt Bożego Narodzenia. Chociaż tego roku żaden z gość nie zapowiedział swojej wizyty...