3 razy R

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2003 (data przybliżona)
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-8062-003-2
Liczba stron: 248
Dodał/a opinię: gala

Ocena: 4.2 (5 głosów)

Spotkałam się za bardzo pozytywnymi opiniami na temat twórczości Hanny Cygler i postanowiłam się przekonać się czy naprawdę warto dać tej autorce swój kredyt zaufania. Do tej pory zostało już wydane sporo powieści autorki ale niestety w naszej bibliotece napotkałam tylko ,jak udało mi się ustalić pierwszą powieść wydaną w 2003 roku. Czyli taki wybór w ciemno z braku laku.
Co zawiera powieść oprócz intrygującego tytułu „ 3 razy R „ ? Czy te 3 R to rozpoczynające się na tą samą literę nazwiska głównych bohaterek , wspólniczek, przyjaciółek ?
Może oznacza Romans, Rodzina, Rozsądek a może Rozpacz, Rozczarowanie, Rozgoryczenie ?
Raczej to drugie, gdyż bohaterowie o prawdziwej miłości nie mają bladego pojęcia a i ich wzajemne relacje budziły mój niesmak i zniechęcenie. Tak nie wiele trzeba aby wszystko posypało się niczym domek z kart , kiedy tzw. kobieca przyjaźń w obliczu próby niestety zawodzi i pokazuje jak trudne i pokręcone są " babskie "układy, zwłaszcza gdy pojawiają się w nich faceci. Gotowe są na wszystko, zdradzić , zabić, oszukać i nie ma tu miejsca na skrupuły czy lojalność a nawet na zwykłą ludzką uczciwość.
Sądziłam, że to „ babskie czytadło „ lekkie , łatwe i przyjemne a dostałam pozycję jak dla mnie trudną w odbiorze. Styl autorki jakoś specjalnie się nie wyróżnia, obecnie mamy dużo tego typu literatury i na pozór narracja jest poprowadzona poprawnie. Przyczepiłabym się jednak do pewnego chaosu i braku spójności. Musiałam nieźle się skupiać aby nie stracić wątku bo co rusz zmienia się narracja i perspektywa , dużo retrospekcji, które pojawiają się znienacka i zakłócają odbiór całości.
Mnogość piętrzących się wydarzeń przyprawiały mnie o zawrót głowy i nie wszystko jest tu logiczne i sensowne.
Mogło by być z tego kawałek niezłej literatury ale brak jej dopracowania . Niezły pomysł na fabułę, gdyż mamy tu miłość, namiętność, zazdrość i trochę kryminału , który szczerze mówiąc najbardziej przykuwał moją uwagę. Ale ogólnie nie porwała mnie ta historia a momentami wręcz męczyła za dużo różnych wątków , pojawiających się postaci gdzie każdy z każdym . Jak dla mnie to wszystko z lekka przekombinowane i naciągane a szczególnie zakończenie.
Książek tej autorki na siłę szukać nie będę ale jeżeli gdzieś po drodze napotkam to pewnie przeczytam aby się przekonać czy pisarka odnalazła swoją tożsamość .
Na zakończenie moje 3 razy R
1 ) Rozczarowanie, bo spodziewałam się innego rodzaju lektury.
2) Raczej mi się nie podobała i nie wiem czy chciałbym przeczytać jeszcze coś podobnego.
3- Radość , że wreszcie koniec i mogę sięgnąć po inną książkę.

„ Dlaczego w życiu nigdy nie jest w sam raz ? Zawsze albo za wcześnie, albo za już późno… „

Kup książkę 3 razy R

Zobacz także

Zobacz opinie o książce 3 razy R
Inne książki autora
Tylko kochanka
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Tylko kochanka

Tylko kochanka, zawsze inna. Historia kobiety, która nigdy się nie poddaje. Wszelkie przyjemności hiszpańskiej riwiery, a potem smętna rzeczywistość...

Grecka mozaika
Hanna Cygler0
Okładka ksiązki - Grecka mozaika

Korfu, lato 2010 roku. Spokój Jannisa Kassalisa mąci pojawienie się tajemniczej, młodej Polki. Dziewczyna ma podstawy podejrzewać, że jest jego...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Pasażer na gapę
Adrian Bednarek
Pasażer na gapę
Plan Huberta
Kluss Ewelina, Prokopek-Pyśk Marta
Plan Huberta
Trefny Tatuś
David Walliams;
Trefny Tatuś
Nigdzie indziej
Tommy Orange
Nigdzie indziej
Dom lalek
Edyta Świętek
Dom lalek
Pokaż wszystkie recenzje