Akuszer Bogów

Tom 2 cyklu Nikita

"Miała spojrzenie drapieżnika dość inteligentnego, by nie polować z głodu, ale z wyrachowania - dla satysfakcji płynącej ze zwycięstwa." Tymi słowami zaczyna się tom 2 Serii Nikity, Akuszer Bogów Anety Jadowskiej, jest to kolejne zetknięcie z twórczością tej autorki która wciąga mnie coraz bardziej. Czym autorka zaskoczyła mnie w tej książce?
Kiedy okazuje się że Nikitę do tej pory karmiono tylko kłamstwami postanawia odnaleźć prawdziwą siebie, a zapoczątkowało to niespodziewane spotkanie ze swoim bratem bliźniakiem o którego istnieniu nie zdawała sobie sprawy. Żeby poznać prawdę o sobie razem z Ture udaje się do magicznej Norwegii. Uciekając przed płatnymi zabójcami i duchami które nią dają jej spokoju wkracza w miejsce w którym natrafia na jeszcze więcej niespodzianek. Czy Nikita odnajdzie wreszcie prawdziwą siebie? Czy znajdzie odpowiedzi na wszystkie nurtujące ją pytania? I z kim przyjdzie jej się zmierzyć w Norwegii? Koniecznie przeczytajcie tą książkę żeby się dowiedzieć.
Po przeczytaniu pierwszej części serii o Nikicie Dziewczyna z dzielnicy cudów myślałam że już nic mnie tak nie zaskoczy i tak nie poruszy ale teraz gdy przeczytałam część 2 uważam że autorka wszystko co najlepsze zostawia na później. Aneta Jadowska na prawdę potrafi napisać dobrą książkę którą czyta się jednym tchem od początku aż do końca, wszystkie jej książki zaskakują i trzymają w napięciu.
Akuszer Bogów to książka w które przeplata się wiele wątków mitologi nordyckiej która nie jest mi w ogóle znana te wszystkie postacie jak ludożercze trolle, kruki które za nią podążają, boginie, lodowe olbrzymy to postacie w ogóle mi nie znane więc każda mogła mnie czymś zaskoczyć. Może i te postacie brzmią dość strasznie ale to dzięki nim książka staje się coraz bardziej ciekawa.
Powieść na pewno Was zaskoczy i wciągnie tak że będziecie chcieli przeczytać całość od razu a zakończenie na pewno Was zaintryguje Ale nie martwcie się będzie jeszcze kolejna część na którą czekam z niecierpliwością.

Informacje dodatkowe o Akuszer Bogów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-02-15
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Tagi: Imaginatio

Zobacz opinie o książce Akuszer Bogów

Kup książkę Akuszer Bogów

Denat wieczorową porą
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Denat wieczorową porą

Niektórzy nawet zza grobu potrafią napsuć krwi! Anonimowe zaproszenie na Bal Tajemnic nie budzi w Marii Garstce entuzjazmu, za to w Anieli Grzebałko...

Ropuszki
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Ropuszki

Dora Wilk powraca! A wraz z nią jej wesoła kompania bohaterów, których pokochaliście czytając heksalogię. 14 opowiadań ze Świata Thornu. Nie tylko z perspektywy...