Alina. Wnuczka wariatki

Tom 2 cyklu Wnuczka wariatki

„(…) czas nie zawsze działa na naszą niekorzyść”.

Alina jest kobietą 50+. Niezależną i zaradną. Ma stabilną, bezpieczną i nieźle płatną pracę, własne mieszkanie i cieszy się szacunkiem ludzi. Z pozoru jest osobą niezwykle zasadniczą. Całym jej światem jest jej córka Pola, już niemal 30 letnia kobieta.
Wieloletnie wysiłki, siła charakteru i żelazna konsekwencja Aliny sprawiły, że kobieta jest święcie przekonana, że zatarła w pamięci każde wspomnienie ze smutnej przeszłości, spaliła za sobą wszystkie mosty i żyje teraz na własnych warunkach..
Całe życie starannie pielęgnowała więc swoją samotność i samowystarczalność.
Stała się niewolnicą myślenia i analizowania.
A wszystko to po, by jej córka miała lepsze od niej życie – była szczęśliwą i spełnioną kobietą. I by, ona jako matka, była „lepsza”, a już na pewno inna niż jej własna rodzicielka..

I właśnie za sprawą Poli, Alina w pewnym momencie swojego, jak jej się wydaje poukładanego życia, będzie zmuszona jednak obejrzeć się za siebie.. Kobieta niespodziewanie stanie przed próbą i szansą otwarcia się na zmiany w życiu.. nie tylko łatwe i przyjemne, ale i te trudne, wymagające przełamania latami nagromadzonych żali, odkrycia mrocznych tajemnic i wyjaśnienia niedomówień..

„Wnuczka wariatki. Alina” to druga odsłona pięknego, słodko-gorzkiego cyklu powieści obyczajowych o trzech pokoleniach kobiet. Pierwsza część była poświęcona Poli. Tu możemy spojrzeć na całą historię oczami Aliny.. Z pewnością wkrótce Autorka pozwoli nam poznać też punkt widzenia Carmen.
„Wnuczka wariatki. Alina” to pełna humoru, lekka, zwiewna, ale i mądra, poruszająca i skłaniająca do refleksji opowieść idealna na jesienny wieczór z książką.

Polecam❤️.

Kup książkę Alina. Wnuczka wariatki

Kufer babki Alicji
Danuta Noszczyńska0
Okładka ksiązki - Kufer babki Alicji

Trzydziestoośmioletnia Klara gnieździ się w niewielkim mieszkaniu ze swoim byłym mężem, który żeruje na niej, jak może. Pogodzona z losem, nie zamierza...

Luizę pilnie sprzedam
Danuta Noszczyńska0
Okładka ksiązki - Luizę pilnie sprzedam

Luizę od zawsze wychowywał Tatuś. Dbał o nią jak mógł i utrzymywał z tego, na czym sam znał się najlepiej - z hazardu i drobnych przekrętów. W dniu jej...