Alyssa i obłęd

Tom 2 cyklu Alyssa z innej krainy

Po powrocie do świata śmiertelników i odzyskaniu rodziny, życie bohaterki toczy się spokojnie. Alyssa i jej obecnie już chłopak przygotowują się do rozpoczęcia samodzielnego życia poza Ameryką.

Jednak wydarzenia jakie miały miejsce w Krainie Czarów niosą za sobą dalsze konsekwencje i choć dziewczyna bardzo chce o wszystkim zapomnieć, jej drugi dom bardzo gwałtownie o sobie przypomina.

Tym razem jednak z przeciwnikiem dziewczynie przyjdzie walczyć w realnym świecie. Na jaw wyjdą długo skrywane tajemnice i sekrety rodzinne, a mówione półprawdy przestaną wystarczyć. Które z uczuć będzie w Alyssie silniejsze? Co tak naprawdę kryje historia jej rodziców?

I komu dziewczyna może ufać?

Akcja ma naprawdę dobre tempo, a intrygi, jakie autorka uknuła sprawiają, że czytelnik tak łatwo się nie znudzi. Dodatkowo sposób dozowania i odkrywania kawałek po kawałku całej zawiłej historii tylko nadają książce smaku. Najbardziej widać to właśnie w "Alyssie i obłęd". Na jaw wychodzą tajemnice i sprawy, które rodzice Ali chcieli zamieść pod dywan, a którym dziewczyna, z pomocą swojego magicznego towarzysza musi stawić czoła. I czasem zachowanie, zwłaszcza Alyssy może irytować, ale mimo wszystko to postać, którą zdecydowanie da się lubić. I nawet obecny trójkąt między głównymi bohaterami nie przeszkadza, a wręcz jest intrygujący. Napięcie w moim odczuciu jest dobrze budowane, a relacje między bohaterami bardzo żywe i ciekawie rozegrane. Mamy poza wspomnianym trójkątem kwestię więzi rodzice - córka, a zwłaszcza matka - córka.

Całość prowadzi nas do mało oczywistego końca, po którym aż chce się sięgnąć po część kolejną! Bohaterów się kocha, bohaterom się kibicuje i trzyma za nich kciuki. No i cała kreacja Krainy Czarów i połączeń ze światem śmiertelnych, to naprawdę majstersztyk. Podsumowując: Polecam "Alyssę" zarówno fanom "Alicji" jak i tym, którzy za nią nie przepadają.

Zdecydowanie warto po nią sięgnąć i dać się oczarować!

Informacje dodatkowe o Alyssa i obłęd:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Unhinged
Tłumaczenie: Maćczak Janusz
Dodał/a opinię: slownyswiatseraf

Zobacz opinie o książce Alyssa i obłęd

Kup książkę Alyssa i obłęd

Alyssa i czary
A.G. Howard0
Okładka ksiązki - Alyssa i czary

Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała całkowitej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustannie towarzyszą jej odgłosy kwiatów i owadów. Gdy odkrywa, że Kraina...