Alyssa i obłęd

Tom 2 cyklu Alyssa z innej krainy

"Alyssa i obłęd " to drugi tom z serii " Alyssa z innej krainy ". A.G.Howard. powieść należy do literatury fantastycznej i mam co do niej mieszane uczucia. Bezpośrednio po przeczytaniu powiedziałabym, że powieść jest oklepana i styl pisania zostawia wiele do życzenia. Jednakże teraz kiedy minęło trochę czasu od kiedy skończyłam to czytać to cóż powiedziałabym, że nie był taki zły. Jednak w pewnych momentach faktycznie było trochę przesadzone jakby pisane na siłę. Nie wszystko mi się podobało, ale nie chodzi mi nawet o fabułę, a raczej niektóre momenty które po prostu miałabym ochotę zapomnieć. Nigdy nie byłam zwolenniczką krytykowania czyjejś pracy jednak naprawdę ciężko mi się to czytało. Zarówno ten tom jak i oczywiście pierwszy w końcu to logiczne, bo przecież to seria została odwzorowana na "Alicji w Krainie Czarów" i jak poprzednim razem wspomniałam, że osobom, które lubią tą książkę może się spodobać ta seria teraz zaczynam się zastanawiać czy nie poczują się obrażeni. Owszem w pewnym sensie może przypaść im do gustu w końcu powracają do ukochanego świata z drugiej jednak strony nie do końca może im się spodobać każdy szczegół. Ja sama uwielbiałam "Alicję w Krainie Czarów" i po prostu z pewnymi elementami fabuły nie mogłam się pogodzić. Teraz z perspektywy czasu łatwiej mi to dostrzec niż pisząc od razu po przeczytaniu. W każdym razie uważam, że książka jest naprawdę dobra jednak niektóre elementy fabuły pi prostu zepsuły mi tę przyjemność czytania, co nie zmienia faktu, że mnie wciągnęła i byłam ciekawa co wydarzy się dalej. No dobra to teraz jako tako wypadałoby przytoczyć fabułę.
No więc przed Alyssą Gardner zostało tylko ukończenie szkoły i bal. Wtedy w końcu będzie mogła rozpocząć wymarzone studia. Jednak Kraina Czarów nie daje o sobie zapomnieć. Ponadto jej mama jest strasznie nadopiekuńcza, co jest po prostu uciążliwe. Dodatkowo w jej szkole pojawia się Morpheus, który stara się namówić ją na następne niebezpieczne zadanie w Krainie Czarów. Ponadto Czerwona Królowa depcze Alyssie po piętach.
No cóż to tak mniej więcej jeśli chodzi o fabułę. W każdym razie jestem ciekawa zakończenia tej trylogii i z pewnością będę czekała na ostatni tom, ponieważ są pewne kwestie, które mocno mnie nurtują. Jestem ich po prostu strasznie ciekawa i mam nadzieję że ostatni tom zaspokoi moją ciekawość.

Informacje dodatkowe o Alyssa i obłęd:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2019-04-03
Tytuł oryginału: Unhinged
Tłumaczenie: Maćczak Janusz
Dodał/a opinię: Roksana

Zobacz opinie o książce Alyssa i obłęd

Kup książkę Alyssa i obłęd

Alyssa i czary
A.G. Howard0
Okładka ksiązki - Alyssa i czary

Alyssa Gardner jeszcze nigdy nie zaznała całkowitej ciszy. Dręczą ją urojenia. Nieustannie towarzyszą jej odgłosy kwiatów i owadów. Gdy odkrywa, że Kraina...