Okładka książki - Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania


Ocena: 5 (1 głosów)
opis

Auatorami książki "Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania"Wynn Kapit (m.in. ilustrator publikacji, prawnik, grafik, projektant reklam, malarz, nauczyciel) oraz Lawrence M. Elson (m.in. dr nauk medycznych).

Pierwsze wydanie publikacji miało tytuł "Anatomia człowieka. Atlas anatomiczny do kolorowania" i ukazało się w 1977 r. Odniosło ono ogromny sukces, a przy okazji przyczyniło się do wprowadzenia edukacyjnych książek do kolorowania.

Na początku książki zamieszczone są wskazówki jak najlepiej korzystać z kolorowanek, by nauka była jak najskuteczniejsza. Niemałe znaczenie ma tu zachowanie zasad dotyczących używanych kolorów do konkretnych elementów. Publikacja jest podzielona na 20 rozdziałów. Każdy z nich zawiera szereg zagadnień. Poszczególne zagadnienia rozplanowano na sąsiadujących stronach w ten sposób, że jedna zawiera opis, natomiast na drugiej znajduje się ilustracja, a przy niej "instrukcja" kolorowania. Do książki rekomendowane są kredki ołówkowe - najlepiej jasne kolory i akwarele (min. 10 kolorów). Kolorować można w ustalonej kolejności, ale równie dobrze można korzystać z zagadnień wybiórczo.

Na końcu atlasu jest bibliografia, dodatki (klucz odpowiedzi do zadań polegających na podpisywaniu poszczególnych elementów oraz unerwienie mięśni szkieletowych), a także polsko-łaciński słowniczek nazw anatomicznych oraz indeks. Wszystko to pomaga usystematyzować wiedzę, a w razie potrzeby odnaleźć i wrócić do interesujących nas elementów lub zagadnień.

Książka jest świetną pomocą edukacyjną oraz dowodem na to, że:
- nauka nie musi być nudna, a nawet może mieć działanie antystresowe,
- uczyć można się w sposób czynny (koordynacja wzrokowo-ruchowa),
- można z niej korzystać już na etapie szkoły podstawowej (według uzyskanych przeze mnie informacji są nauczyciele, którzy chętnie wykorzystają ją na swoich zajęciach).

Minusem, który zaobserwowałam jest to, że niektóre elementy/fragmenty rysunków są tak szczegółowe, że trudno się zorientować, gdzie dokładnie należy kolorować - na szczęście takich części jest niewiele.

Publikacja to ogromna pomoc dla uczniów nastawionych na kontynuację edukacji na kierunkach biologiczno-chemicznych, przygotowujących się do matury z biologii oraz planujących studia medyczne, fizjoterapeutyczne lub biologiczne. Stanowi ona sposób na naukę przez zabawę z elementami relaksu (działanie odstresowujące).

Informacje dodatkowe o Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-12-04
Kategoria: Hobby
ISBN: 9788380623538
Liczba stron: 376
Tytuł oryginału: The Anatomy Coloring Book
Dodał/a opinię: paulinarobak

więcej
Zobacz opinie o książce Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Kup książkę Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Recenzje miesiąca Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy