Angel

Tom 2 cyklu Inferno

"Jeżeli choć raz odda się komuś serce, już nigdy w całości się go nie odzyska.
Jakaś jego cząstka na zawsze zostaje z osobą, którą się kochało."

Życie Hailey Warren powoli się stabilizuje po wydarzeniach sprzed roku. W końcu posiada spokój. Wierzy, że zapomni całkiem o Victorze Sharmanie. Tylko, że los ma co do niej inne plany. Już wkrótce kobieta ponownie zjawia się w Filadelfii. Zbliża się wesele jej przyjaciółki Maggie i brata Hailey, Thomasa, na którym powinna się pojawić. O takim oto sposobem ponownie staje oko w oko z mężczyzną, który dał i jednocześnie zabrał jej wszystko.
    Czy Hailey faktycznie wyrzuciła Victora ze swego serca? Czy on zrobił to samo? Czy może jest mała nadzieja na miłość?

"Devil", czyli pierwszy tom serii "Inferno" dostarczył mi ogromu emocji. Historia mężczyzny w rękawiczkach wstrząsnęła mną dogłębnie. Cieszę się ogromnie, że mogłam ponownie zagłębić się w pasjonującej lekturze. Bo wiecie, tom drugi okazał się równie zaskakujący i trzymający w napięciu. Od razu zaznaczę, że jest to bezpośrednia kontynuacja, więc jest zalecana chronologia.
    Ponownie wkroczyłam do świata Hailey i Victora. Zacierałam rączki na to, co jeszcze autorka im zgotowała. Wiedziałam, że nie będzie łatwo. I tak było. Od razu w oczy rzuciła mi się większą stanowczość głównej bohaterki. Jej zdeterminowanie. Odwaga i dobre serce. Hailey pokazywała swą siłę, mimo wewnętrznej kruchości. Bardzo fajna kobieca postać.
    Siłą również nadal władał Victor. Nadal uparty, chłodny, nieprzystępny. Ciągle otoczony demonami przeszłości, które niczym lina zacieśniały się na jego szyi blokując dostęp powietrza. Sam świadomie i brutalnie zamknął się w świecie bólu i przeświadczenia, że nie zasługuje na nic dobrego. Współczułam mu. To, czego się do tej pory dowiedziałam odnośnie przeszłości i traumatycznych wydarzeniach było niezwykle okrutne. Totalnie niesprawiedliwe. A coś mi się wydaje, że to jeszcze nie koniec niespodzianek. Szczególnie po takim zakończeniu tego tomu. Zostałam wbita w fotel a ma twarz wyrażała czyste przerażenie.
     Akcja niespiesznie sobie płynęła. Wątki były rozciągane do granic możliwości. Autorka ukazała walkę z demonami oraz własnymi uczuciami. Rozumu i serca. Walki niezwykle wyrównanej i dość trudnej do przewodzenia, jeśli chodzi o finał starć. Autorka każdą kolejną stronę swej książki jeszcze bardziej mnie intrygowała. Budziła niepokój, budowała lęk i obawy, rozgrzewała gorącymi scenami uniesień. Nawet bawiła humorem. A wszystko po to, by i tak na mej twarzy pojawił się szok i niedowierzanie. Doskonała gra na emocjach. Historia nieprawdopodobnie smutna i bolesna ale okraszona nadzieją. Posiadająca światełko w tunelu. Niczym przez życie pisana. Naturalne wątki, niewymienione dialogi, charakterni bohaterowie. Wszystko na plus, dlatego z czystym sumieniem mogę Wam powiedzieć, że warto sięgnąć po tę książkę.

Polecam.

Kup książkę Angel

Sinner
Julia Brylewska0
Okładka ksiązki - Sinner

Trzeci, finałowy tom niewiarygodnej serii określanej ,,debiutem roku"! ,,Czyż nie tak kończyły się wszystkie piękne historie, w których księżniczka odważyła...

Winter Flower
Julia Brylewska0
Okładka ksiązki - Winter Flower

Autorka bestsellerowych serii „Inferno”, „Gods of Law” oraz powieści The Legacy i Michael! Jak pisał Antoine de Saint-Exupéry:...