Ania z Zielonego Wzgórza. Audiobook

Mateusz i Maryla Cuthbert postanawiają adoptować chłopca, który pomagałby im w gospodarstwie. Jednak przez pomyłkę przybywa do nich Ania Shirley - dziewczynka cały czas bujająca w obłokach, która pokochała ich dom (Zielone Wzgórze) od pierwszego wejrzenia.
Bardzo cieszę się, że wreszcie zdecydowałam się na przeczytanie tej książki jeszcze raz. Mimo, że całą serię zebrałam już dawno, to jakoś nie mogłam się za to zabrać. Ale na szczęście wreszcie się udało! Bardzo wielu rzeczy nie pamiętałam, co niesamowicie mnie cieszy, gdyż mogłam na nowo przeżywać losy bohaterów.
Ania to dziewczynka, z którą wiele osób może się utożsamiać. Uważam, że (na ten moment) to jedna z najlepiej wykreowanych bohaterek, o jakich do tej pory miałam możliwość czytać. Uwielbiam jej wyobraźnię, podejście do życia i to, jak postrzega świat. Oprócz niej, wspaniałym bohaterem jest też Mateusz. Wydaje mi się, że gdy czytałam tą książkę za pierwszym razem, to nie doceniałam go aż tak bardzo. A to taka wspaniała postać!
Lubię też oczywiście Marylę i Gilberta. Z resztą wydaje mi się, że tu nie ma złych bohaterów. Mogą być oczywiście źli i uszczypliwi pod względem charakteru, ale nie mogę nazwać ich nieciekawie wykreowanymi.
Niesamowite są też opisy wszystkiego dookoła. Szczególnie te, które opowiada główna bohaterka. Przez jej postrzeganie wszystkiego można się wczuć we wszystko o wiele bardziej i wyobrazić sobie najpiękniejsze rzeczy.
Nie pamiętałam, jak skończyła się ta książka. Dlatego nie spodziewałam się tego, co się tam wydarzyło. Poleciały mi łzy i nadal niesamowicie mi przykro. Reszta tej serii nie będzie już taka sama.
Ale mimo wszystko naprawdę polecam. Przekonałam się, że "Ania z Zielonego Wzgórza" to książka, która nie bawi tylko wtedy, gdy w 6 klasie czyta się ją jako lekturę. Nie mogę doczekać się kolejnych tomów!
Ocena: 10/10

Informacje dodatkowe o Ania z Zielonego Wzgórza. Audiobook:

Wydawnictwo: Biblioteka Akustyczna
Data wydania: 2013-02-13
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7878-032-8
Czas trwania:12 godz. 41 min min.
Czyta: Joanna Pach-Żbikowska

Kup książkę Ania z Zielonego Wzgórza. Audiobook

Wymarzony dom Ani
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Wymarzony dom Ani

W życiu Ani nastąpiły istotne zmiany - zaręczyny z Gilbertem i uzyskanie tytułu magistra nauk humanistycznych. Solidne wykształcenie umożliwiło jej objęcie...

Czary Marigold
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Czary Marigold

Gdy w rodzinie Lesleyów na świat przychodzi dziewczynka, powstaje problem, jakie nadać jej imię. Lorraine, matka dziecka, chciałaby nazwać malutką...