Ania z Zielonego Wzgórza

Tom 1 cyklu Ania z Zielonego Wzgórza

Kiedyś nie znosiłam swojego imienia. Było takie pospolite i nie zagraniczne :p więc zawsze podziwiałam innych rodziców, którzy wymyślali dla swoich pociech imiona z seriali zagranicznych bądź ulubionego piosenkarza itp. To trwało do momentu aż w moje ręce trafiła właśnie ta oto książka czyli „Ania z Zielonego Wzgórza” wtedy mój świat przybrał kolorowych barw, a ja byłam dumną nosicielką imienia jak główna bohaterka książki Lucy Maud Montgomery.

Tę książkę chyba nie muszę nikomu przedstawiać, bo chodź minęło tyle lat od debiutu to książka doczekała się najróżniejszych wydań od tych podstawowych po najpiękniejsze, kolorowe, oryginalne.

W tym wydaniu zakochałam się od pierwszego wejrzenia. Książka posiada obwolutę, która chroni książkę przed zniszczeniem, ale również druk jest taki sam na twardej oprawie, więc jak zniszczysz papierową obwolutę to książka nadal ma swój charakter, styl. W środku znajdziesz jak wyglądała pierwsza okładka tej serii nie ukrywam, że jest cudowna. Książka oferuje również oryginalną grafikę, jaka była właśnie w tej pierwszej wersji i to właśnie nadaje taki niepowtarzalny charakter.

Treści chyba nie muszę opowiadać, bo szczerze nie znam osoby, która nie wie, kim jest Ania Shirley.

Nasza rudowłosa sierota charakteryzuje się nietuzinkową osobowością, która niektórym przyprawi takich kłopotów, że głowa mała, ale pewne rodzeństwo Cuthbert mimo pomyłki, jaka powstała postanowili po rozmowie i namysłom przygarnąć Anie do siebie. Jak zmieni się świat dziewczyny? Kim jest nasza rudowłosa piękność? Jakie przygody będzie miała to już sami dowiecie się czytając 1 tom.

Książka idealna dla młodych dziewcząt, które tak jak Ania nie rozumieją pewnych rzeczy bądź mają dusze artysty.

Ja za ten cudowny druk dziękuję Wydawnictwu Nowa Baśń i już wyczekuję następne do kolekcji dla mojej córki, która z czasem na pewno będzie czytała razem ze mną. Bo jeżeli mama ma takie samo imię jak bohaterka książki to trzeba wiedzieć jakie dziewczyna ma przygody.

Informacje dodatkowe o Ania z Zielonego Wzgórza:

Kup książkę Ania z Zielonego Wzgórza

Wymarzony dom Ani
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Wymarzony dom Ani

W życiu Ani nastąpiły istotne zmiany - zaręczyny z Gilbertem i uzyskanie tytułu magistra nauk humanistycznych. Solidne wykształcenie umożliwiło jej objęcie...

Anne of Avonlea (version 3) (dramatic reading)
Lucy Maud MONTGOMERY0
Okładka ksiązki - Anne of Avonlea (version 3) (dramatic reading)

Following Anne of Green Gables (1908), the book covers the second chapter in the life of Anne Shirley. This book follows Anne from the age of 16 to 18...