Anielska etiuda

Ta książka na długo nie pozwoli mi o sobie zapomnieć, a to wszystko przez główną tematykę, która wielu ludzi dzieli. Chodzi tu między innymi o aborcję.

Główny bohater, który ma to samo imię co autor, poznaje na początku śliczną, rudowłosą dziewczynę, z którą spędza resztę jej życia. W pewnym momencie, w ich życiu pojawia się problem, z który nie do końca chcą się zmierzyć, więc chcąc pozostać przy swoim wygodnym życiu, gdzie mogą spokojnie robić karierę decydują się na zabieg aborcji. Niestety na skutek powikłań po zabiegowych kobieta umiera, a sam bohater, mimo licznych sukcesów naukowych, oddaje się w ręce libacji alkoholowych, rozwiązłości seksualnej, o której wykłada na uczelniach.

W pewnym momencie dochodzi do wypadku, gdzie Robert ląduje w szpitalu, a następnie przez kilka dni wędruje ze swoim nienarodzonym dzieckiem, prowadząc bardzo trudną rozmowę dla bohatera.

Książka jak dla mnie jest warta przeczytania, skłania do refleksji i pokazuje, że nie zawsze nasze wybory są słuszne i kiedyś przyjdzie nam się z nimi zmierzyć. Bardzo często bojąc się podjąć właściwiej decyzji uciekamy się do najwygodniejszych rozwiązań. Nie przyzwyczajeni do ciężaru jakim jest odpowiedzialność za swoje czyny, bardzo często później żałujemy lekkomyślności.

Mam jedynie jedno zastrzeżenie co do zakończenia, gdzie dla mnie jest trochę nielogiczne, to mimo wszystko książkę czyta się szybko. Jest to moje drugie spotkanie z autorem i muszę przyznać, że choć nigdy o nim nie słyszałam, to myślę, że jego książki poruszają wiele trudnych tematów, o których bardzo często nie lubimy rozmawiać. Przeczytałam ją właśnie na promocji w portalu czytam pierwszy, gdzie właśnie było kilka jego książek. Mimo, że może okładki i opisy niezbyt zachęcają (w moim przypadku nawet nie czytałam opisów), to czas spędzony z tą pozycją, jak najbardziej uważam za dobrze wykorzystany i już nie mogę się doczekać kolejnej powieści tego autora. Książkę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu, a zwłaszcza osobom, które znajdują się często w bardzo ciężkiej sytuacji i nie widzą innego wyjścia. Za przyjemność przeczytania dziękuję portalowi czytam pierwszy.

Informacje dodatkowe o Anielska etiuda:

Wydawnictwo: Alfa-Zet
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Dodał/a opinię: Ola Sołtys

Zobacz opinie o książce Anielska etiuda

Kup książkę Anielska etiuda

Kokainowa miłość
Robert Gong0
Okładka ksiązki - Kokainowa miłość

Kokainowa miłość to trzecia sensacyjna powieść Roberta Gonga.Autor ukazuje toksyczne uczucie sławnego amerykańskiego pisarza.Tłem tej miłości do pięknej...

666 do mroku
Robert Gong0
Okładka ksiązki - 666 do mroku

Powieść science-fiction, doskonała baśń, czarna groteska czy też po prostu humoreska? Bez względu na to, do jakiego gatunku literackiego ją zaliczymy,...