Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej

Ona niosła nadzieję słabszym. On dawał jej siłę.

Jest rok 1940. W okupowanej Warszawie naziści tworzą getto. Irena, młoda, ambitna i przede wszystkim niezwykle odważna pracownica domu opieki społecznej, za wszelką cenę chce ratować swoich przyjaciół i żydowskie dzieci. Dzięki wsparciu koleżanek z pracy oraz przyjaciół po stronie getta, Irenie udaje się wyprowadzić pierwsze dziecko, potem drugie, a później kolejne..
Irena doskonale wie ile ryzykuje, jednak każdego dnia wraca do getta nie tylko dla dzieci. Za jego murami czeka na nią Adam- mężczyzna, którego Irena kocha ponad wszystko...

"Anioł z Warszawy" to zbeletryzowana przepiękna opowieść o Irenie Sendlerowej, kobiecie, o której zapewne słyszeli wszyscy. To ona, nie zważając na nic niosła pomoc najsłabszym. Podczas wojny wyprowadziła z getta ponad 2500 dzieci, którym dała szansę, by dorośli, zdobyli zawód, założyli rodziny. Oprócz Ireny Sendlerowej, występujące obok niej postacie są autentyczne, Irka Szhultz, Ala Gołąb-Grynberg, Rachela Rosenthal, Janusz Korczak, to tylko nieliczni z bohaterów.
"Anioł z Warszawy" to wyjątkowa lektura, która zasługuje na uwagę nie tylko na główną bohaterkę i jej postawę, odwagę i dobro. Autorka w mistrzowski sposób zawarła w swojej powieści fakty historyczne. W przepięknym stylu przedstawiła nam życie i historię jednej z najodważniejszych kobiet. Język, jakim posługuje się Lea Kampe sprawia, że przez powieść się płynie i ciężko jest ją odłożyć choćby na moment.
"Anioł z Warszawy" to powieść o miłości, odwadze, nadziei na lepsze jutro. Powieść o jednej z największych bohaterek XX wieku, której historię powinien poznać każdy. Polecam z całego serca.

„Dzieci… są dla nas, dorosłych, jak zapach kwiatów. Są blaskiem świetlika i każdego dnia dziękuję losowi, że przyniósł mi je tak licznie, jak fale niosą muszle."

Informacje dodatkowe o Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej

Kup książkę Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej