Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej

Jest rok 1940 gdy w Warszawie naziści tworzą getto, a za jego murami zamykają tysiące ludzi, którzy potrzebują pomocy. Irena nie zamierza siedzieć z założonymi rękami. Dzięki pomocy przyjaciół wyprowadza na aryjską stronę żydowskie dzieci i nadaje im nową tożsamość. Ale za murami zostali też jej przyjaciele oraz ktoś niezwykle bliski jej sercu.

"Anioł z Warszawy " to fabularyzowana historia Ireny Sendlerowej przez którą się wprost płynie. Autorka niezwykle pięknym językiem wciąga nas w całą historię, którą jest nieodkładalna. To cudowna powieść pełna emocji, gdzie nie brakuje bólu, poczucia bezradności, strachu ale i nadziei oraz miłości. Razem z bohaterką zostajemy wciągnięci w piekło wojny, ich codzienność, poznając ludzi gotowych poświęcić własne życie by ratować innych. Poznajemy Irenę, która jak każdy z nas ma rodzinę, przyjaciół, która kocha i jest kochana, która każdego dnia naraża się ratując innych. Autorka w całą historię wplotła również punkt widzenia okupanta, dzięki temu możemy poznać jego plany i odczucia. Widzimy jak Żydzi sukcesywnie byli pozbawiani praw, jak zostali odarci z godności, jak zabrano im wolność, ukazując jednocześnie bezsilność tysięcy ludzi. Nie zabrakło tu również postaci historycznych takich jaka np. Janusz Korczak, który do końca został ze swoimi podopiecznymi z sierocińca. Całość zmusza do refleksji jak my byśmy się zachowali w takiej sytuacji. Czy wykazalibyśmy się odwagą, czy byliśmy w stanie zarażać się każdego dnia i pozostaje w pamięci na dłużej. To historia kobiety którą zdecydowanie warto poznać.

Informacje dodatkowe o Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2022-01-26
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: mamausza

Tagi: Literatura obyczajowo-rodzinna

Zobacz opinie o książce Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej

Kup książkę Anioł z Warszawy. Historia miłości i bohaterstwa Ireny Sendlerowej