Bad Mommy. Zła mama

To moje pierwsze spotkanie z autorką. Ku tej książce pociągnęła mnie okładka, opis wydawcy i sam tytuł. Nie wiem czemu, ale okładka jest taka tajemnicza, zapowiadająca coś mrocznego. Tytuł niby taki delikatny, ale pod takimi niewinnymi słowami może kryć się straszna historia. To wszystko bardzo mnie zaintrygowało i skłoniło by ją poznać.

Książka napisana jest w miarę prostym językiem, z bardzo niewielką ilością wulgaryzmów, co dla mnie jest dużym plusem Bohaterami książki jest małżeństwo Jolene i Darius Avery, ich sąsiadka Figgy Coxbury. Książka podzielona jest na trzy części.

W pierwszej poznajemy trójkę bohaterów z punktu Fig. Autorka opisuje nam jak to się stało, że Fig kupiła dom obok Averów. Opisuje jej fascynację Jolene, Dariusem i ich córeczką Mercy. Ta fascynacja jest wręcz obsesją na ich punkcie, bo Fig mebluje dom tak jak sąsiedzi, zmienia swój wygląd, by upodobnić się do Jolene. A najgorsze że bardzo chce się opiekować Mercy. I tu rodzi się pytanie, na kogo tak naprawdę czyha Fig?

W drugiej części bliżej poznajemy Dariusa. To psycholog, posiadający dwa oblicza. Jedno w domu, przy żonie i córce to wzorowy mąż i ojciec. Ale w pracy wychodzi z niego zupełnie inny człowiek. Czy Jolene chce poznać inne oblicze męża? To właśnie on powiedział żonie o obsesji Fig na jej punkcie. Oczywiście Jolene mu nie uwierzyła, choć mocno się nad tym zastanawiała.
W trzeciej części poznajemy samą Jolene. Widzimy jak ona wszystkie te niewiadome składa w jedną całość. Odkrywa drugie oblicze męża, a także prawdziwą twarz Fig, a najgorsze, że w końcu dociera do niej kto jest celem obsesji Fig.

Ogólnie fabuła skupia się na przemyśleniach i zachowaniach bohaterów, nie ma tu żadnej akcji. A mimo to książka cały czas niesamowicie trzyma w napięciu. Wciąż chce się wiedzieć, co będzie dalej i jak się to wszystko zakończy.

Nie każdemu spodoba się ta książka, w szczególności jeżeli podejdzie się do niej jak do normalnej powieści. Książka jest według mnie bardzo mroczna i zakręcona.To nie romans ze szczęśliwym zakończeniem. Są tu kłamstwa, zdrady, socjopatia, psychopatia a przede wszystkim stalking.
“Bad mommy. Zła mama” to thriller psychologiczny, który na długo pozostanie w mojej pamięci. Przede wszystkim dał mi wiele do myślenia i skłonił do baczniejszego przyglądania się nowo poznanym ludziom. Pokazał również, że możemy mieszkać pod jednym dachem i dzielić życie z osobą, której kompletnie nie znamy.

Informacje dodatkowe o Bad Mommy. Zła mama:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2017-06-14
Tytuł oryginału: Bad Mommy
Dodał/a opinię: Magdalena Górska

Zobacz opinie o książce Bad Mommy. Zła mama

Kup książkę Bad Mommy. Zła mama

Jesteśmy sumą naszych wczesnych doświadczeń, naśladujemy sposób, w jaki nauczono nas kochać, uprawiać seks i nawiązywać kontakty z ludźmi. Niektórzy z nas zrywają z przeszłością, innym nigdy się to nie udaje.

Chciałam być chciana. To pragnienie nie osłabło, wręcz przeciwnie - z czasem stało się silniejsze...

Żony
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Żony

Lepiej nie patrz prawdzie w oczy. Nie jesteś tą jedyną. Thursday jest żoną Setha. Jedną z trzech. Taki układ zawarła z mężem - może mieć inne partnerki...

Margo (Audiobook)
Tarryn Fisher0
Okładka ksiązki - Margo (Audiobook)

Margo nie jest jak inne nastolatki. Żyje w ponurym miasteczku Bone, które przejezdni omijają szerokim łukiem. Swój dom nazywa „pożeraczem”...