Będę tobą

"Dobre zamiary łatwo pękają pod naporem niewypowiedzianych pretensji: maleńkich wybojów, które narastają, aż wreszcie powstaje niebotyczne wzgórze problemów."

Bliźniaczki Elli i Sam, które zostały dostrzeżone przez łowcę talentów i zostały aktorkami. Dziewczynki bardzo zżyte ze sobą zaczęły się różnić. Do momentu aż ich życie nawarstwiło tyle niewypowiedzianych problemów, i ich drogi się rozeszły.

Sam "Przez wiele lat dojeżdżałam do samej granicy śmierci tylko po to, żeby w ostatniej chwili zahamować."
W 378 dniu trzeźwości, otrzymuje telefon od ojca z prośbą nad opieką swojej siostrzenicy bo Elli nie wróciła z ośrodka Spa. Po telefonie uświadamia sobie jak mało wie o życiu swojej bliźniaczki, ale wyrusza w podróż do domu aby pomóc matce w opiece nad dzieckiem. Jest to trudna podróż bo zbyt silne emocje może wywołać powrót nałogu. Stając się ciocią, ciągle zastanawia się dlaczego jej siostra porzuciła tak kochającą córkę? Co się z nią dzieje, że nawet nie jest napisać odezwać się do rodziców. Ciągłe rozmyślanie popycha ją do działania, najpierw wyrusza do domu siostry, jak się okazuje zostawiony jakby Elli się bardzo spieszyło, co jest niepodobne do jej siostry. W sypialni siostry znajduje segregator z nazwą grupy GenFemie, który przy drugich odwiedzinach ginie, jakby ktoś postarał zatrzeć ślady. Po nitce do kłębka, tak Sam dociera do grupy kobiecej w której panuje mur milczenia. Czy siostrze uda się dowiedzieć co dzieje się z jej siostrą bliźniaczką? Czy przebije się przez mur tajemnicy i odkryje jakiej pomocy szukała Eli i czy będzie chciała wrócić?

Elli to ta bardziej odpowiedzialna, poukładana bliźniaczka której życie idzie w wybranym kierunku. Jest żoną prawnika od nieruchomości, ma też swoją ukochaną firmę w której dzięki przepięknym bukietom uszczęśliwia innych ludzi. Na pierwszy rzut oka szczęśliwa kobieta, jednak na pięknym obrazu rodzinnym pojawiają się pęknięcia. Pierwszą rysą z która zaważy na rozpadzie małżeństwa jest brak dzieci, Elli jest bezpłodna. Jej pragnienie dziecka jest tak silne, że postanawia adoptować jednak jej mąż chce mieć własne dziecko, boi się że obce dziecko nie będzie umiał pokochać. Drugą rysą to jej trudna siostra bliźniaczka, którą wiecznie ratuje, opłaca jej odwyki, wyciąga pomocną dłoń do momentu aż Sam popełni tak wielki błąd, że ich więź zostanie rozerwana. Wszystkie napiętrzające się problemy wpychają ją w "ręce" grupy GenFemie. Czy tak kobieca grupa to ratunek dla Elli czy jednak jej kolejne pęknięcie na obrazku bycia szczęśliwą?

" Pisałam tę książkę głównie w okresie pandemii, który przypomniał mi, jak bardzo potrzebujemy więzi, przyjaźni, poczucia wspólnoty."

Sam i Elli dwie dziewczynki, które wkroczyły w świat aktorstwa, mały epizod, który zaczął kształtować osobowość bliźniaczek, postrzegane jako jedność stawały się odmiennymi osobowościami. Sam wpadła w nałóg i spadała coraz bardziej na dno, a Elli ułożyła sobie życie w którym wydawałoby się że jest spełniona, szczęśliwa. Autorka bardzo mydli czytelnikowi oczy pokazując Sam i Elli jako obraz czarno-biały, jednak w tym obrazku jest dużo szarości i to co bierzemy za pewność takie nie jest.

Rewelacyjna książka o więzi, przyjaźni, samotności. To historia pełnych trudnych tematów jakim jest alkoholizm, czy niepłodność, ciekawych osobowości które są jednością a jednak tworzą dwa odrębne charaktery są jak ogień i woda. Polecam

Informacje dodatkowe o Będę tobą:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: I'll be you
Dodał/a opinię:

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Będę tobą

Kup książkę Będę tobą

Ona była nią, ja byłam mną: ot, dwa odrębne byty. Jednak miejscami nakładałyśmy się na siebie, a dzieląca nas granica stawała się niewyraźna. Lubiłam taki układ. Mogłam być całkiem odrębną, wyjątkową osobą, pozostając jednocześnie częścią n a s. Już nigdy nie musiałam być sama.

Kiedyś stanowiłyśmy jedność. Ja byłam nią, a ona mną. Trwałyśmy zawieszone w macicy naszej matki, a potem nagle rozdzieliłyśmy się na dwa życia - nowe, choć identyczne w każdym szczególe.

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...

Oszustka
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Oszustka

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama! Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem...