Będę tobą

" Będę tobą" Janelle Brown.
Książka zaliczana jest do thrillera chociaż ja uważa że jest to mieszanka thrillera i obyczajówki. Jest to pierwsza pozycja tej autorki którą miałam okazję przeczytać. Książka wciągnęła mnie od razu mimi że na początku nie dawałam jej wielu nadzieji. Książka napisana jest w lekki dla mnie sposób więc napewno sięgnę do "Oszustki".
Opisana historia w książce wydaje się na początku banalna, siostry bliźniaczki, które nie utrzymują ze sobą kontaktu. Jedna z nich Sam alkoholiczka która od ponad roku nie pije a dokładnie od czasu gdy przestała rozmawiać z Elli swoją siostrą. Elli za to ułożona kobieta z ambitnymi planami. Co by mogło pójść tu nie tak. Otóż Elli poznaje dr Cindy, które zmienia jej życie. Elli znika pozostawiając swoją nowo adoptowana córkę rodzicom, ale także prosi ich aby ściągnęli Sam aby im pomogła bo będzie wiedziała co zrobić z jej córka. I tu powstaje pytanie jak była alkoholiczka prawie narkomanka może wiedzieć o dzieciach.
W książce jest poruszana jest problematyka wielu aspektów typu problemów rodzinnych, rozwód, adopcja dziecka, udoskonalenie siebie, alkoholizm czy brak wsparcia wśród rodziców. Tyle różnych aspektów myślałam że będzie to bardzo zakręcone w książce ale bardzo przejrzyście i jasno można było przejść z jednego problemu w drugi. Nic nie było zawiłe ani niezrozumiałe. Dzięki temu historię poznajemy etapami, bardzo jasne przejścia między czasami. Często cofany czas w przeszłość bliźniaczek można zrozumiem początki ich problemów. Kolejny plus że książka jest podzielona na trzy ogromne działy gdzie narracja jest pierwszoosoba i możemy poznać historię oczami każdej z siostry. Dzięki temu widzimy jak każda odczuwa daną sytuację i jak z niej udało się wydostać. W trakcie czytania w głowie pojawiło się wiele pytań. Na każde z nich powoli otrzymywałam odpowiedzi. Wszystkie wątki zostały odpowiednio rozwinięte i nie zostały "rozdmuchane" przez co czyta się książkę szybko i dobrze.
Uważam że książkę z czystym sumieniem mogę dać 10/10. Nie sądziłam że ta książka będzie aż tak dobra. Spodziewałam się czegoś co już jest podobne do innych książek oraz że powód kłótni będzie banalny. A tu okazało się czymś co uważam że nadal takie tematy są tematami tabu. Sama osobiście coś wiem na ten temat. Takie problemy pomagają nam otworzyć oczy. Bardzo jestem wdzięczna za to autorce. Książka jest tak naprawdę dla każdego czy mężczyzny czy kobiety w każdym wieku. Pozycja łączy w sobie wiele gatunków i dzięki temu ciężko wskazać konkretną grupę odbiorców. Dla mnie jest to zarazem plus i minus.
Bardzo polecam tę pozycję jest to jedna z lepszych książek przeczytanych w tym roku. Na pewno będę polecać ja dalej i życzę autorce jeszcze wielu takich dobrych pozycji.

Informacje dodatkowe o Będę tobą:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: I'll be you
Dodał/a opinię: Jolanta Marciniak

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Będę tobą

Kup książkę Będę tobą

Ona była nią, ja byłam mną: ot, dwa odrębne byty. Jednak miejscami nakładałyśmy się na siebie, a dzieląca nas granica stawała się niewyraźna. Lubiłam taki układ. Mogłam być całkiem odrębną, wyjątkową osobą, pozostając jednocześnie częścią n a s. Już nigdy nie musiałam być sama.

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...

Oszustka
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Oszustka

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama! Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem...