Będę tobą

Czy posiadanie bliźniaka nie brzmi super? Odbicie samego siebie w drugiej osobie. Wiadomo charaktery bywają różne, ale dużo mówi się o wyjątkowej więzi między bliźniętami, o bratniej duszy, którą tak naprawdę każdy z nas chciałby mieć.
Elli i Sam właśnie dzięki temu, że są siostrami, a na dodatek bliźniaczkami zostają dziecięcymi, a później nastoletnimi gwiazdami w Hollywood. Jednak to tylko jedna z nich pragnie kariery, która da jej popularność. Druga wolałaby "zwyczajne" życie z dala odblasków fleszy. Przez niezgodność do tego, jak ma wyglądać ich przyszłość, niesamowita więź, która kiedyś dodawała im siły, teraz staje się coraz bardziej krucha. Po blisko 20 latach Sam kolejny raz wychodzi z nałogu alkoholowego i narkotykowego, a Elli znika pod pretekstem wyjazdu na kilkudniowy wypoczynek do spa. Okazuje się, że jedyną osobą, która może ją odnaleźć jest jej bliźniaczka.
"Będę tobą" to powieść obyczajowa z mocno zaakceptowanym wątkiem psychologicznym. Autorka tworząc bohaterki starała się przedstawić tą jakże niezwykłą więź, która tworzy się między ludźmi. Jednak ja to w życiu bywa, ta spójnia czasami nie wystarcza. Niewypowiedziane głośno żale, stawianie pragnień drugiej osoby na pierwszym miejscu, i zaczynają tworzyć się rysy... Rysy pogłębione przez chęć bycia odrębną jednostką, a nie częścią czegoś... "Kiedy byłam z siostrą, czułam, że nie jestem pełnoprawną osobą..." Brown świetnie pokazała, jak z uzależnienia emocjonalnego można łatwo popaść w inne, niestety dużo gorsze. A z drugiej strony ukazuje jak wyniszczająca może być zazdrość, o to czego ja nie mam, a przecież jesteśmy identyczne.
Autorka w niespieszny sposób wprowadza czytelnika w pokręcony, a momentami wręcz trudny świat. Pełen niezrozumiałych relacji międzyludzkich, ludzi których pomoc jest tylko pozornie dobra, a wszystko tak naprawdę zależy od tego jak postrzegamy samych siebie.

Informacje dodatkowe o Będę tobą:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2022-09-28
Tytuł oryginału: I'll be you
Dodał/a opinię: zaczytanamargo

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Będę tobą

Kup książkę Będę tobą

Ona była nią, ja byłam mną: ot, dwa odrębne byty. Jednak miejscami nakładałyśmy się na siebie, a dzieląca nas granica stawała się niewyraźna. Lubiłam taki układ. Mogłam być całkiem odrębną, wyjątkową osobą, pozostając jednocześnie częścią n a s. Już nigdy nie musiałam być sama.

Kiedyś stanowiłyśmy jedność. Ja byłam nią, a ona mną. Trwałyśmy zawieszone w macicy naszej matki, a potem nagle rozdzieliłyśmy się na dwa życia - nowe, choć identyczne w każdym szczególe.

Nie mam nastroju na miłość
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Nie mam nastroju na miłość

Trzy kobiety z rodziny Millerów, trzy różne historie. Matka i jej dwie córki odnajdują się w środku upalnego lata, gdy każda z nich przeżywa osobistą klęskę...

Oszustka
Janelle Brown0
Okładka ksiązki - Oszustka

Czy na pewno wiesz, kto Cię obserwuje? Bestsellerowy thriller epoki Instagrama! Nina jest błyskotliwą oszustką. Razem ze swoim chłopakiem Lachlanem...