Before destiny teaches us to lie

Tom 1 cyklu Destiny (Szafrańska)

"Before destiny teaches us to lie" to debiut, który mnie rozczarował. Lubię poznawać nowych autorów dlatego gdy zobaczyłam, że jest w tej książce motyw hate-love wiedziałam, że muszę przeczytać tę książkę.
Autorka napisała romans biurowy, w którym poznajemy Destiny Joyce w chwili kiedy jej chłopak zerwał z nią w Walentynki i to sms-em. Destiny postanawia zemścić się na swoim ekschłopaku i pod wpływem alkoholu wysyła CV do jego największego wroga. Udaje jej się dostać pracę jako asystentka prezesa korporacji. Piorunująco przystojny Oscar Preston wkrótce proponuje Destiny , by przez pół roku udawała jego partnerkę życiową w zamian za to on pomoże wyciągnąć jej rodzinę z tarapatów.
Jakie intencje ma Oscar Preston?

W książce znajdziecie motyw hate-love, romans biurowy, złośliwości, sarkazm i uszczypliwe komentarze pomiędzy bohaterami. Niestety chociaż fabuła dobrze rozwijała się i była dosyć zabawna to zaczęły mnie denerwować notoryczne wulgaryzmy na każdej przewracanej stronie. Oczywiście pyskówki słowne pomiędzy Destiny, a Oscarem rozbawiły mnie do łez. Oni są równo walnięci. Jednak bohaterka zaczęła mnie totalnie denerwować, bo to kompletnie niedojrzała i irytująca osobą, a jej teksty i zachowanie są na poziomie przedszkola. On jako dojrzały mężczyzna również nie zabłysnął intelektem.
Niestety książka nie przypadła mi do gustu, a ze względu na liczne wulgaryzmy nie polecam jej młodym czytelnikom.
To pierwsza tak negatywnie oceniona przeze mnie książka w tym roku, ale może komuś innemu spodoba się.

Macie w planach?

BRUNETTE BOOKS

Informacje dodatkowe o Before destiny teaches us to lie:

Wydawnictwo: Editio
Data wydania: 2024-01-24
Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Zobacz opinie o książce Before destiny teaches us to lie

Kup książkę Before destiny teaches us to lie

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;