Begin Again

Tom 1 cyklu Again

W tym roku miałam marzenie by przeczytać jakąś dobrą książkę z gatunku New Adult. Szukałam, czytałam naprawdę dziwne rzeczy, lecz dopiero po lekturze Begin Again autorstwa Mony Kasten mogę w końcu stwierdzić, że udało mi się spełnić ten cel. Dla mnie książka z tego gatunku musi zawierać kilka istotnych elementów, jednak Monie udało się je wszystkie umieścić w swoim dziele oraz dołączyć do mojej listy miłości i zająć miejsce przy Elle Kennedy i jej serii Off-Campus.

Przyznam szczerze, że nie powiem wam o tej książce nic odkrywczego. Jest dziewczyna, która próbuję uciec od przeszłości. Jest chłopak, który wydaje się strasznym gburem. Są na studiach z dala od rodziny i zdecydowanie coś się miedzy nimi dzieje. Tymi kilkoma zdaniami opisałam pewnie ¾ książek z gatunku New Adult, jednak większość z nich nie dorównuje Begin Again.

Całym sukcesem książek, które z założenia zawierają jakiś znany odbiorcom schemat, jest stworzenie realnych bohaterów, którzy nie zachowują się jak roboty zaprogramowane do odczuwaniu dwóch emocji (albo jednej - pożądania), tylko takich których od pierwszych stron polubimy i stwierdzimy, że zdecydowanie mogliby zostać naszymi przyjaciółmi. Kiedy Allie na samym początku książki wymieniła swoje ulubione seriale i większość pokrywała się z moimi już wiedziałam, że nie zawiodę się na tej lekturze. Takie drobne szczegóły potrafią dużo zmienić w odbiorze książki i Mona Kasten zdecydowanie o tym wie.

Cały znajomość Allie i Kadena była urocza. Z niecierpliwością przewracałam strony, żeby przekonać się jak to wszystko się rozwinie. Było wiele zabawnych chwil, były momenty wzruszenia i rozpaczy. Z pewnością uronicie przy tej książce kilka łez, lecz zdecydowanie częściej uśmiechniecie się przy paplaninie Allie. Jej trudna przeszłość choć jest ważnym elementem historii nie sprawiła, że bohaterka zmieniła się w płaczącą kupkę nieszczęścia. Dawno nie spotkałam tak pozytywnej bohaterki literatury New Adult, która nie posiadałaby miliona cech, które denerwują czytelnika na każdym kroku.

Relacja Kadena i Allie jest skomplikowana, jednak rozwija się w naturalny i dość spokojny sposób. Jest trochę nagłych decyzji, jednak wszystko w ich przypadku zaczęło się od przyjaźni, więc tak naprawdę przez większość książki jesteśmy świadkiem jak prawdziwe uczucie kiełkuję, by później opanować serca bohaterów.

Jeśli lubicie typ literatury, który głównie skupia się na romansie, lecz jednocześnie porusza trudny temat związany z przeszłością bohaterów to Begin Again na pewno wam się spodoba! Styl autorki jest przyjemny, bohaterowie od razu zyskują naszą sympatie, a akcja szybko prze do przodu. Ja spełniłam swoje marzenie z początku roku, aby przeczytać naprawdę dobrą książkę z gatunku New Adult. Teraz zostaje mi mieć nadzieję, że wydawnictwo wyda kolejną książkę Mony.

Informacje dodatkowe o Begin Again :

Kup książkę Begin Again

Trust Again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Trust Again

Ona postanowiła skończyć z miłością.On nie chce z niej zrezygnować.Od pierwszej chwili, gdy zobaczyła Spencera Cosgrove, Dawn wiedziała, że ma poważny problem...

Fragile Heart
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Fragile Heart

Wyczekiwana kontynuacja miłosnej historii Rosie - młodej i ambitnej dziennikarki muzycznej oraz fascynującego perkusisty Adama, który mierzy się z ograniczeniami...