Bezimienne miasto

Tom 4 cyklu Choose

"Bezimienne miasto to demon przeszłości - mówi. - Jeden z tych, których lepiej nie budzić. O tym miejscu krążą mroczne i posępne opowieści."

Mieliście już kiedyś do czynienia z grami paragrafowymi? "Bezimienne miasto" to pierwsza publikacja tego typu, z którą wreszcie postanowiłam się zaznajomić. Nigdy wcześniej nie miałam okazji przeczytać takiej książki i tak naprawdę nie wiedziałam czy ta forma rozrywki mi się w ogóle spodoba. Jak się jednak okazuje - warto w życiu próbować nowych rzeczy :)

Myślę, że na samym początku należy podkreślić czym właściwie jest taka gra paragrafowa, gdyż prawdopodobnie nie każdy miał możliwość mieć taką publikację w swoich rękach. Historia rozgrywająca się w książce opiera się głównie na decyzjach podejmowanych przez czytelnika. To Ty decydujesz, czy pozwolisz bohaterowi zmierzyć się z nieznanym, czy dyskretnie i bezproblemowo umożliwisz mu ominięcie niebezpieczeństwa. To od Ciebie zależy, czy twoja przygoda potrwa nieco dłużej, czy jednak zginiesz i nie poznasz zbyt wielu tajemnic.

Podczas czytania tej książki główną uwagę zwróciłam na to, jak ważne jest dokładne odczytywanie jej treści. Tak naprawdę nigdy nie wiadomo, kiedy dana informacja może Ci się przydać. Często wystarczy chwila nieuwagi, by pominąć niezwykle istotny w dalszych rozdziałach szczegół.

"Bezimienne miasto" to gra, która zabiera czytelnika do starożytnych ruin, które skrywają w sobie wiele tajemnic. To od nas zależy, czy uda nam się zgłębić wszystkie ich tajemnice. Podczas czytania czuć swego rodzaju grozę i niepewność. Grafiki zamieszczone w książce potrafią być dość intrygujące, a nawet chwilami - przerażające. Pod względem estetycznym muszę przyznać, że ta publikacja bardzo mi się podoba. Przeglądając kolejne strony można odnieść wrażenie, że wszystkie grafiki i ozdobniki zostały dopięte na ostatni guzik.

Jeśli chodzi o zabawę podczas czytania to muszę przyznać, że spodziewałam się większych możliwości do wyboru. Już od samego początku czytelnik odsyłany jest między różnymi stronami książki, by poznać dalszą część historii. Niestety poza tym zbyt wielu możliwości wyboru i podejmowania decyzji tutaj nie ma. Jest to dla mnie pewien minus, choć zdaje sobie sprawę również z tego, że pewnie książka ta musiałaby być o wiele obszerniejsza, aby dawać więcej możliwości wyboru.

Mi niestety nie udało się zbyt długo przeżyć i była to przygoda tylko na jeden wieczór. Jednak nie zamierzam się zniechęcać i na pewno sięgnę po kolejną cześć. Koniecznie dajcie znać jak wam wam poszła rozgrywka w świecie "Bezimiennego miasta".

Informacje dodatkowe o Bezimienne miasto :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-04-05
Kategoria: Horror
ISBN: 9788364198793
Tłumaczenie: Małgorzata Kafel
Dodał/a opinię: Renata Jagoda

Zobacz opinie o książce Bezimienne miasto

Kup książkę Bezimienne miasto

Szepczący w ciemności
Giny Valris0
Okładka ksiązki - Szepczący w ciemności

Usłysz głosy czające się w mroku...Dziwne szczątki wyciągnięte z wezbranych rzek w Townshend, w stanie Vermont, wydają się świadczyć o obecności pośród...

Widmo nad Innsmouth
Giny Valris0
Okładka ksiązki - Widmo nad Innsmouth

W złowrogim i niszczejącym nadmorskim miasteczku Innsmouth kryją się straszliwe tajemnice. Niestety, twoje poszukiwania prowadzą cię wprost na jego opustoszałe...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska