Brud

Co teraz robaczki czytacie?📖
Autora książki Bartosza Kurka do tej pory kojarzyłam jedynie z telewizji, a mianowicie z programów informacyjnych i z Top Chefa, gdy próbował swoich sił w gotowaniu. Tylko gdy doszły do mnie słuchy, że napisał własną powieść, musiałam ją mieć i przeczytać, nie było innej opcji. Jestem po lekturze, oj ciężką miała przeprawę przez nią, ale pomimo wzlotów i upadków, to się cieszę, że dzięki @wydawnictwoczarnaowca miałam możliwość po nią sięgnąć❤️
Brałam się za nią jak szczerbaty za suchary, po prostu nie mogłam się w nią wgryźć. Nie skłamię, jeśli napiszę, że do połowy książki nie zrozumiałam z niej za wiele, a ciągła senność w tym mi nie pomagała. Dla mnie osobiście książka trudna w odbiorze, za dużo podanych nazwisk, wydarzeń i tym samym mieszało mi się to wszystko i musiałam być totalnie skupiona, aby zacząć ją czytać, bo minimalne rozproszenie doprowadzało do tego, że się gubiłam w fabule. Oprócz tego samo zakończenie trochę dziwne, jakby w pewnym momencie zostało ucięte, bądź napisane w pośpiechu, na kolanie.
"Brud" to książka o wielkich pieniądzach, biznesmenach, przetargach, polityce, korupcjach, dziennikarskich śledztwach, a wszystko to owiane wielką tajemnicą. Oprócz tego, autor świetnie pokazał jak media, potrafią manipulować nami, poprzez codzienną dawkę informacji przekazywanych przez nich. Podobały mi się proste dialogi pomiędzy bohaterami, wzięte prosto z gwary podwórkowej😁 Czytając książkę, miałam wrażenie, że powstałby z tego całkiem dobry film, taki w stylu naszych rodzimych filmów, których nigdy nie może zabraknąć szemranych interesów, przekleństw, kasy, no i seksu.
Podsumowując, książkę oceniam tak pół, na pół, gdyż pierwsza część kompletnie mi nie weszła, wynudziła i mój mózg jej nie ogarnął. Z kolei od połowy książki już bardziej się wciągnęłam, trochę więcej zaczęło się dziać i sama fabuła już nie była tak pokręcona, jak na początku. Jeśli to są Wasze klimaty, to śmiało możecie brać się za czytanie👍

Informacje dodatkowe o Brud:

Wydawnictwo: Czarna Owca