Buntownik

Tom 2 cyklu Talon
Talon to organizacja, która zrzesza wszystkie smoki i dąży do wspólnego połączenia sił, w obronie przed ciągłym zagrożeniem dla ich gatunku, jakim jest Zakon Świętego Jerzego. Choć przyczyny założenia Talonu z całą pewnością były szlachetne, to jednak nie wszystkie smoki chcą do niej należeć. Ciągłe wykonywanie rozkazów, bez żadnych pytań oraz nieustająca presja powodują, że wiele członków tej organizacji próbuje za wszelką cenę uciec od bezwzględnej władzy. Takie smoki nazywane są buntownikami i do końca życia są ścigane przez specjalne oddziały, których zadaniem jest wykończyć zdrajców. Taki los podzieliła również Ember, która chciała raz na zawsze uwolnić się od Talonu ... Jednak życie zbiega nie jest usłane różami, o czym wkrótce dziewczyna się dowiaduje. Ciągłe życie w strachu oraz uciekanie powodują, że Ember nie ma chwili wytchnienia. Z każdym następnym dniem zaczynają wychodzić na jaw coraz to bardziej brutalne i okrutne tajemnice Talonu, które jak dotąd były pilnie strzeżone. To, czego dziewczyna dowiaduje się o swojej organizacji, zmienia wszystko, w co jak dotąd wierzyła. Co tak naprawdę jest celem Talonu? Do czego będą w stanie się posunąć, aby osiągnąć swój cel? Ember dołączyła do Rileya, który już od wielu lat jest zbiegiem z Talonu oraz wraz z którym dziewczyna zamierza uratować więcej smoków i przywrócić im wolność. Po dramatycznych wydarzeniach w Kalifornii, dziewczyna musi jeszcze rozwiązać problem związany z Garret'em, żołnierzem Zakonu Świętego Jerzego, który w ciągu kilku tygodni stał się dla niej bardzo ważną osobą. Jednak czy Ember zdoła wybaczyć mu jego przeszłość? Oraz czy będzie w stanie zaryzykować własne życie, aby go uratować? Tymczasem zarówno Talon, jak i Zakon Świętego Jerzego depcze im wszystkim po piętach i to tylko kwestia czasu, kiedy Ember wraz z przyjaciółmi będą musieli się z nimi zmierzyć. Czy dziewczynie uda się podjąć właściwą decyzję? Oraz czy będzie w stanie zrezygnować ze swojego brata na rzecz nowej idei? Pierwsza tom ,,Talon" był według mnie świetnym wprowadzeniem do serii i niezwykle intrygująco się zakończył. Byłam bardzo ciekawa, czy druga część okaże się równie dobra oraz czy uzyskam odpowiedzi na niektóre pytania, które zadawałam sobie w kółko, po przeczytaniu pierwszego tomu. Autorka bardzo mnie zaskoczyła i pokazała, że stać ją na naprawdę bardzo wiele. W ,,Buntowniku" jest znacznie więcej zwrotów akcji oraz intrygujących tajemnic, niż w poprzedniej części. W dodatku wątek romantyczny w tej książce nabrał zupełnie innego wymiaru i stał się bardzo interesujący. W tej książce nie zabraknie niezwykłych smoków, dużej ilości akcji oraz przerażających intryg. ,,Buntownik" o wiele bardziej podobał mi się niż pierwsza część, co sprawia, że moje oczekiwania wobec trzeciego tomu są naprawdę bardzo wysokie. Mam nadzieję, że autorka trochę bardziej szczegółowo objaśni zasady rządzące zarówno Talonem, jak i Zakonem Świętego Jerzego. Okładka po raz kolejny robi na mnie duże wrażenie i nie mogę się wprost doczekać, kiedy zobaczę szatę graficzną następnej części. Zdecydowanie polecam wszystkim miłośnikom fantasy i nie tylko! :))

Informacje dodatkowe o Buntownik:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska