Burka miłości

Burka miłości to powrót książki, która w 2011 roku była dosyć odważną pozycją oraz czymś nowym na polskim rynku.
To powieść, która pokazuje brutalną rzeczywistość kobiet w Afganistanie.
Maria to młoda Hiszpanka, która żyje z Afganistanczykiem Nasradem. Jest idealnie do czasu kiedy postanawiają opuścić Londyn i wyruszyć do Afganistanu.
Ta decyzja staje się wieloletnią udręką. Islamski kraj okazuje się dla dziewczyny więzieniem a burka tego symbolem.
Czy Maria będzie szczęśliwa? Czy miłość Nasrada jest aż tak wielka, że będzie stał za nią bez względu na wszystko?
Autorka w swoich książkach zwraca uwagę na dramaty kobiet.
Tym razem pokazuje nam na co skazane są kobiety w kraju rządzącym przez tyranów. Gdzie kobiety żyją w warunkach im uwłaczających, nikt się z nimi nie liczy, a szacunek to słowo, które tam nie istnieje.
Kobiety nie mają żadnych praw, wolność dla nich nie istnieje.
Historia Marii skradła moje serce. To powieść o miłości, ale i trudnych wyborach.
Marii wraz z dziećmi udaje się uciec i nagle stwierdza, że musi tam wrócić. To jak dostać w twarz. Ciężko pojąć jej decyzję, ale ponoć miłość. Co wydarzyło się później? Czy warto było wracać? To doczytacie sami.
Książka bardzo wartościowa, przekazująca dużo informacji o tamtej kulturze, tamtych ludziach, tamtym życiu.

Informacje dodatkowe o Burka miłości:

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 9788327719867
Tytuł oryginału: Un burka por amor
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: Literaturoznawstwo - dramat

Zobacz opinie o książce Burka miłości

Kup książkę Burka miłości

Niewierna
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Niewierna

Wcześniej myśleliśmy, że zdarza się to tylko w państwach arabskich, bardzo daleko, ale teraz wiemy, że dzieje się to tutaj, może nawet w naszym bloku,...

Pocałunki piasku
Reyes Monforte0
Okładka ksiązki - Pocałunki piasku

Jesteśmy tym, kim uczyniła nas nasza przeszłość. Nigdy nie uda ci się zapomnieć, skąd pochodzisz, nigdy nie uda ci się tego zmienić... bez miłości. Historia...