Byłeś serca biciem

Czy można wybaczyć, zapomnieć o bólu przeszłości i ponownie ruszyć dalej?

Paula to szczęśliwa żona Łukasza. Pewnego dnia jej kochany mąż ginie w wypadku samochodowym. Poukładany i szczęśliwy świat, dziewczyny, znika, zamienia się w walkę z tęsknotą, bólem i łzami za ukochanym. Śmierć, która odcisnęła na niej duże piętno, jej życie zatrzymało się w miejscu. Nocne wizyty w klubach, hektolitry wypitego alkoholu, przygodny seks z nieznajomymi mężczyznami, a to wszystko, żeby choć na moment, na chwile, zapomnieć o jątrzącym bólu, o bolesnej tęsknocie.

Paula nie potrafi poradzić sobie z przedwczesną śmiercią męża. Pomimo tego, że upłynęło już prawie dwa lata, ona nadal trwa w marazmie. Jednak w tych najtrudniejszym okresie jej życia, jest kogoś, kto ją wspiera. Artur przyjaciel męża to on był zawsze przy niej, podnosił, gdy upadła, przytrzymał, gdy się staczała w czarną otchłań rozpaczy. Wyjątkowy facet, z niesamowicie ogromnym pokłady cierpliwości i opiekuńczości.

Gdy zaczęła czuć, że żyje, a tęsknota lekko zmalała, powoli ruszyła do przodu, nauczyła się istnieć bez ukochanego męża. To wtedy przeszłość powraca, a cały jej na nowo zbudowany świat runął niczym stara szopa podczas wichury.

Lena M. Bielska pisze w sposób prosty wciągający czytelnika, powoli małymi kroczkami wprowadza nas historię Pauli i Artura. Po drodze serwując nam mieszankę różnorakich uczuć z wysublimowaną dawką zmysłowości. Autorka pokazuje jak nieprzewidywalna i krucha jest nasza egzystencja. Trzeba cieszyć się życiem, łapać chwile, jakby jutra miało nie być. Śmierć innego człowieka to nie koniec, to początek czegoś innego, nowego.

"Byłeś serca biciem" to proza życia, tu bohaterowie muszą zmierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby, zdradą, kłamstwem i sekretami z przeszłości. Najpierw jest oddana, bezcenna przyjaźń, z której rodzi się silna miłość. Polecam gorąco.

„Jeśli wcześniej myślałam, że miłość do niego mi przejdzie, teraz wiem, że nigdy się tak bardzo nie myliłam. To uczucie nie zniknie, tylko przybierze na sile”.

Informacje dodatkowe o Byłeś serca biciem:

Wydawnictwo: Amare
Data wydania: 2022-10-17
Dodał/a opinię: Ela-Monia

Zobacz opinie o książce Byłeś serca biciem

Kup książkę Byłeś serca biciem

Burza emocji
Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Burza emocji

Kiedy spotykają się po latach, on nie kryje nienawiści, jaką do niej żywi. Layla Peterson przyjeżdża do Vancouver nie tylko po to, aby zdobyć nowe doświadczenie...

Zdradzone serce
Lena M. Bielska0
Okładka ksiązki - Zdradzone serce

Pięć rodzin mafijnych i prawo, którego nie wolno łamać!Czwarty tom słynnej serii ,,Bellomo"!Dwudziestotrzyletnia Giovanna, najmłodsza z rodzeństwa Bellomo...