Cała szkoła mówi o mnie

(…) wyjątkową czyni cię przede wszystko to, że nie boisz się robić rzeczy, które uważasz za słuszne” Główna bohaterka książki Eliza Quan wyznaje, na co dzień dewizę "jesteś wyłącznie tak dobra, jak świadczą o tobie fakty", dlatego chcąc zostać w przyszłości redaktorem naczelnym angażuje się w tworzenie gazetki szkolnej "Sygnalista". W redakcji działa od I klasy i osiąga sukcesy. Strojenie się i makijaż są ostatnimi rzeczami, które ją interesują. Jest szarą myszką, która nie rzuca się w oczy, ale która kieruje się w życiu zasadami. Wydaje się, że jest najlepszą kandydatką. Nic bardziej mylnego, ponieważ pojawia się Len. Wysoki, przystojny, wygadany, były baseballista, który niedawno odkrył pasję do pisania. To jego wybierają. Napisany przez Eluzę manifest zostaje, bez jej zgody, opublikowany i rozpętuje się burza… Dziewczyna zaczyna walczyć o stanowisko redaktora naczelnego i staje się „twarzą feministycznej rewolucji”. Do tego pan dyrektor nie ułatwia jej życia. Nakazuje współtworzyć z Lenem artykuły do gazetki. Chce, aby spróbowali oni "pozbyć się wzajemnej wrogości i wykształcić… cóż, jeśli nie przyjaźń to, chociaż koleżeńskie stosunki pracy”. Czy uda im się podjąć współpracę? Jaki jest Len? Co nowego odkryje w sobie dziewczyna? Kto zostanie redaktorem naczelnym? Wiele pytań, a odpowiedzi znajdziesz w książce. Książka jest udanym debiutem literackim Michelle Quach. Bardzo mi się podobała. To współczesna opowieść o dojrzewaniu, miłości, przyjaźni, marzeniach i planach oraz hejcie. Utożsamiłam się z bohaterką, z jej przemyśleniami, których w książce jest bardzo dużo. Przekonałam się, że czasem warto być szarą myszką, bo popularność i rozpoznawalność wcale nie ułatwiają życia, a wręcz odwrotnie mogą je komplikować. Dowiedziałam się, że nie można skreślać człowieka na wejściu. Warto dać sobie szansę na poznanie go i dopiero wówczas ocenić. I jeszcze jedna ważna rzecz, że wszystko w życiu jest możliwe… nawet zakochanie się w swoim wrogu.

Informacje dodatkowe o Cała szkoła mówi o mnie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2021-09-15
Tytuł oryginału: Not here to be liked
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: Opowieści o szkole dla dzieci i młodzieży bóg

Zobacz opinie o książce Cała szkoła mówi o mnie

Kup książkę Cała szkoła mówi o mnie