Cecylio, obudź się!

Nie ma nic lepszego niż dobra komedia książkowa! Do takiego rodzaju książek (jestem przekonana!) trzeba po prostu mieć rękę! Na pewno znacie ten moment, gdy książka wzbudza w Was takie pokłady uśmiechu, a wtedy zwyczajnie nie chce się jej odkładać, nie chce się jej kończyć!

Tytułowa Cecylia daje się nam wstępnie poznać jako osobę, której pech nie omija – nie dość, że mąż ją zdradza to jeszcze otrzymuje spadek, a „przypadki” namnażają się srogo na jej ścieżce życiowej. Uważam, że to naprawdę babka z jajami, bo mimo wszystko nie załamuje się i nie popada w depresję, ale łapie żagle w wiatr i postanawia zabrać się za swoje życie! A to zapowiada komedię, którą można polecić każdemu, zdecydowanie!

Całość jest napisana prostym językiem, sytuacje w książce powalają na kolana (ze śmiechu oczywiście), a poczucie humoru jakim operuje autorka zasługuje na owacje na stojąco – gwarantuje, że powali Was niejednokrotnie, nawet jeśli będziecie czytać na leżąco, a podłoga będzie blisko. Cecylia mimo kłód pod nogami, prze do przodu pełną parą i nie zamierza się zatrzymywać po drodze nawet jeśli trafia masowo na błahostki! Jak już wspomniałam dobra komedia to jednak sztuka prawdziwa. Nie łatwo jest napisać dobry żart, a czarny humor nie zawsze jest dobrze dopasowany do sytuacji – tutaj wszystko harmonicznie ze sobą współgrało, a fabuła wciąga nim obejrzymy się za siebie. Postacie są kolorowe, a Cecylia (nie ma co owijać w bawełnę) daje konkretnie czadu!

Pierwszy raz miałam okazję uśmiać się na pogrzebie – doskonale wiem jak to brzmi, ale wyobraźnia autorki stworzyła taką apokalipsę, że nawet tony chusteczek nie pomogły mi, gdy wyłam z rechotu. Jedyny minus owej opowieści to fakt, że tak szybko się skończyła! Na pewno z chęcią spotkałabym Cecylię ponownie!

Przyznaję się bez bicia, że staram się podchodzić z dużym zaufaniem do autorów, którzy debiutują, a tutaj dostałam porządną petardę! Więcej takich debiutów! Jak tylko zobaczę kolejną powieść pani Doroty, na bank nie przejdę koło niej obojętnie, w końcu dobrą literaturę ceni się najbardziej!

Informacje dodatkowe o Cecylio, obudź się!:

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-07-24
Dodał/a opinię: Ovieca

Tagi: komedia komedia obyczajowa

Zobacz opinie o książce Cecylio, obudź się!

Kup książkę Cecylio, obudź się!

Bieg Anioła
Dorota Wójcik 0
Okładka ksiązki - Bieg Anioła

Gertruda od wielu lat wiedzie życie naznaczone piętnem tragicznych wydarzeń z przeszłości. Ale z chwilą, gdy znajduje w lesie przywiązanego do drzewa psa...