Charlie

,,I przysięgam, w tamtej chwili byliśmy nieskończonością.'' Autor książki poruszył tematy, o których jest dosyć głośno w dzisiejszych czasach, jednak została ona wydana, kiedy jeszcze nie było tak głośno o nastolatkach ćpających, pijących i uprawiających seks. Molestowanie, a przede wszystkim molestowanie dzieci było tematem tabu, dlatego plus dla autora za poruszenie tak ważnych spraw. Bo właśnie Stephen Chbosky nie wstydzi się pisać o masturbacji, uznając to za rzecz zwyczajną dla młodzieży. Porusza także temat narkotyków, jak się po nich odczuwa, a także myśli. Mówi też o seksie i o konsekwencjach z nim związanych oraz o homoseksualizmie. O szacunku do kobiet, a przede wszystkim o szacunku do samego siebie. Na początku lektury zastanawiałam się zdziwiona, czym mogła ona zachwycić miliony czytelników. Kończyłam ją natomiast na długim wdechu. To zaskakująca książka, ponieważ w niezauważalny sposób wpływa na odbiorcę. Wbrew pozorom zwyczajności w treści, niesie w sobie głęboki sens, bowiem można na jej podstawie wysunąć wartościowe wnioski dotyczące własnych zachowań. Polecam!

Informacje dodatkowe o Charlie:

Wydawnictwo: Remi
Data wydania: 2012 (data przybliżona)
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat