Chata

Mackenzi Allan Phillips to szczęśliwy mąż i ojciec. Pewnego dnia podczas rodzinnych wakacji jego rodzinę dotyka tragedia.  Zostaje porwanego jego najmłodsza córka Missy.  Wszystko wskazuje na morderstwo, jednak nie udaje się znaleźć ciała dziewczynki.  Mack popada w rozpacz, która oddala go od świata, rodziny i Boga.  Kilka lat po tragedii otrzymuje tajemniczy list od "Taty" z zaproszeniem do chaty, w której znaleziono ślady Missy.    Na samym początku poznajemy szczęśliwą rodzinę, która wybiera się na wspaniałe wakacje. Niestety jedno niespodziewany wydarzenie zmienia ich relacje.  Nie umieją sobie poradzić ze stratą, szczególnie Mack, który obwinia się za tragedię.  Mężczyzna żyje w ogromnym bólu. Czuje się zagubiony i próbuje odizolować się od innych. Powrót Mackenziego do chaty odmienia nie tylko jego życie, ale także jego rodziny.    Książka jest świadectwem bólu rodzica, który traci dziecko. Opowiada o relacjach Boga z człowiekiem, który przeżywa moment zwątpienia,  szuka w sobie przebaczenia i miłości.    Mack musiał przejść naprawdę długą drogę pełną bólu i cierpienia, aby odnaleźć w sobie siłę do przebaczenia i miłości.    Książka pobudza do refleksji nad życiem, własną religijnością, Bogiem.  Jest przepełniona religią, ale niczego nam nie narzuca- nie wzbudza w nas wiary, ani od niej nie odciąga.  Autor przybliża nas do innych religii i odpowiada na pytania, które pewnie nurtują niejednego z nas.  Czy Bóg istnieje naprawdę ?  Dlaczego na świecie jest tyle bólu i zła ?    Opowieść jest bardzo poruszająca i głęboka, pełna emocji i wzruszenia.  Doprowadziła mnie nie raz do łez.  Bardzo się cieszę, że mogłam ją w końcu przeczytać.  Polecam !

Informacje dodatkowe o Chata:

Wydawnictwo: Nowa Proza