Chłopak dla teściowej

Natalia Konieczna ma dość mieszkania z teściową. Ida bowiem jest kobietą jak z przysłowiowych koszmarów i dowcipów, a to oznacza ciągle starcia i walki. Spokojem dla Natalii i oderwaniem od codzienności jawi się pomoc córce. Olga upatrzyła sobie karierę modelki. I tak sobie to życie powoli i przewidywalnie płynie. Ale wszystko do czasu.
   Olga po sesji zdjęciowej na pustyni w Jordanii znika. Kontakt się urywa a zrozpaczona matka zrobi wszystko aby odnaleźć jedyne dziecko. W tym celu wynajmuje detektywa Miłka, który z każdą kolejną chwilą staje się kobiecie coraz bliższy. Ale zanim Natalia wyjedzie na poszukiwania córki, musi zapewnić opiekę swojej teściowej. I oto ekspresowo znajduje się odpowiednia osoba - autor kryminałów Alojzy Książek, który okazuje się mieć wspólną przeszłość z Idą.
  Sekretów i tajemnic zdaje się nie mieć końca.
   Co się stało z Olgą? Czy Natalia odnajdzie córkę? A co z Idą? Co z Miłkiem i z Alojzym? Kto zostanie chłopakiem teściowej? Znajdzie się chętny?

To było moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. Kilka poprzednich książek wpadło mi w oko, lecz nie było mi dane żadnej z nich przeczytać. Aż mnie skusiła ta żółta okładka i dość zaplątany opis, hehe.
    Już na wstępie teściowa zaczynała pokazywać swe prawdziwe oblicze. Z każdą kolejną stroną dochodziły kolejne pomysły Idy, która okazała się być taka, jak przypuszczałam. Teściowa rodem z piekła. Chłodna, wymagająca, oschła, despotyczna i zawzięta. Ale w miarę ciągłości historii wychodził całkiem inny obraz kobiety. Taki, na jaki po cichu liczyłam.
   Natalia. Kobieta o stalowych nerwach względem swojej teściowej. Ja zapewne bym już dawno powiedziała co myślę aby zmienić kierunek relacji a ona, bidulka zaciskała zęby. Natomiast w relacji z córką była matką w moim odczuciu zbyt troskliwą. Zbyt bardzo kontrolującą. Ale nie dziwię się temu, bowiem wydarzenia z przeszłości wpłynęły na nią dość znacząco. Tak poza tym to Natalia była bystra, empatyczna, ciepła i sprytna.
    Dwaj męscy osobnicy, którzy się pojawili, dość mocno zmącili spokój. Dostarczyli rozgrywki. Różnorakich emocji, które zmieniały się niczym w kalejdoskopie.
   Motyw ze zniknięciem córki głównej bohaterki był dla mnie dość szokujący. Nie powiem, byłam z początku zdezorientowana tym, na co ta dziewczyna się porwała.
   Faktycznie była to komedia gaf i pomyłek. Pochopnych osadów, które wprowadzały zamęt i dostarczały rozgrywki. Niestety dla mnie nie okazały się tak śmieszne, jak przypuszczałam. Na buzi faktycznie jawił się lekki uśmiech, było wesoło ale nie na tyle, by pojawiły się salwy niekontrolowanego śmiechu.
    Lekturę uważam za wartą poznania. Za to, że autorka zwróciła uwagę na relację wewnątrz rodziny, na różnice kulturowe, na to, że czasami powiedzenia się sprawdzają (należy mieć oczy wokół głowy tworząc plany), na to, że nie zawsze wszystko jest czarno-białe. Fajna, lekka lektura z domieszką sensacji. Przeczytana na raz.

Polecam

Współpraca Wydawnictwo LUNA

Informacje dodatkowe o Chłopak dla teściowej:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: agnieszka_rowka

Tagi: Literatura humorystyczna

Zobacz opinie o książce Chłopak dla teściowej

Kup książkę Chłopak dla teściowej

Cechy charakteru:

1. Inteligentny

2. Inspirujący

3. Oczytany

4. Opiekuńczy

5. Empatyczny

6. Cierpliwy

7. Wyrozumiały (a wręcz pobłażliwy)

8. Ale niepozwalający dmuchać sobie w kaszę (Broń Boże męska cipa!)

Kobiecie, która sama nie zaznała szczęścia w miłości, trudno cieszyć się szczęściem innej.

Włoska symfonia
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Włoska symfonia

Marianna Wisłocka, nieśmiała flecistka, ma talent, urodę i wielkie marzenie. Chce skomponować niezwykłą symfonię. Od swojej akademickiej nauczycielki dziewczyna...

Królowa gwiazd
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Królowa gwiazd

Cztery aktorki – jedna rola. Kto zostanie Królową Gwiazd? Życie młodych aktorek: Malwiny, Dominiki, Klaudii i Miśki, nie przypomina kolorowego...