Chłopak dla teściowej

Po lekturę tej książki zabrałam się po przeczytaniu rekomendacji Alka Rogozińskiego, że to „Najlepsza komedia pomyłek, jaką ostatnio czytałem”. Dlatego spodziewałam się świetnej rozrywki. Niestety, nie do końca było tak śmiesznie jak się zapowiadało...
"Chłopak dla teściowej" to dość lekka, sympatyczna i nieco romantyczna komedia pomyłek. Moim zdaniem to taka bardziej taka słodko-gorzka obyczajówka z humorystycznym zabarwieniem. Jak na komedię, to trochę zbyt mało humoru i żartów sytuacyjnych, z których można się śmiać.
Czy macie teściowe? A może same jesteście teściowymi? Ja przyznam, że i mam teściową i sama również nią jestem. Ze swoja teściową nie drę przysłowiowych kotów, nie pałamy jednak zbytnią miłością do siebie, lecz dobrze, że mieszkamy w odpowiednio dalekiej odległości od siebie.
Ja natomiast staram się nie popełniać błędów typowych teściowych. Pamiętam takie powiedzenie: pamiętaj synowo i ty będziesz kiedyś teściową. Moje synowe i zięć nie narzekają na mnie, często wpadają z problemami, więc myślę, że jest dobrze.

"Kobiety trzech pokoleń na czterdziestu metrach kwadratowych - to było wyzwanie!"
W mieszkaniu Idy mieszkają trzy kobiety: Ida, Natalia i Olga.
Ida jest teściową Natalii, bardzo złośliwa, typowa teściowa z kawałów. Zapatrzona jest tylko w siebie i swoje potrzeby oraz swoje dwa psy. Po śmierci syna zmusiła niejako synową i wnuczkę do zamieszkania ze sobą. Wtrąca się bez przerwy w życie synowej i wnuczki i często robi im na złość.
Natalia to synowa Idy. Po śmierci męża jest zobowiązana do opieki nad teściową, która zupełnie nie jej potrzebuje a raczej służącej... Kobieta dla świętego spokoju daje sobą pomiatać i się wykorzystywać. Jednocześnie całą swoją miłość skupia na dorosłej już córce nie dając jej samej za wiele decydować o sobie. Przytłacza ją swoją nadopiekuńczością.
Olga jest córką Natalii i wnuczką Idy. Pracuje w agencji zajmującej się modelingiem. Bardzo chciałaby żyć po swojemu, lecz nie chce robić matce przykrości. Pewnego dnia wyjeżdża do Jordanii z grupą modelek i... nie wraca.

"Kobiecie, która sama nie zaznała szczęścia w miłości, trudno cieszyć się szczęściem innej."
Natalia jest coraz bardziej zaniepokojona nieobecnością córki i gdy nie ma z nią żadnego kontaktu zgłasza jej zaginięcie.
Tak właściwie większa część książki jest o poszukiwaniu Olgi a nie szukaniu chłopaka dla teściowej...
Chociaż bardzo mi się spodobały cechy charakteru dla kandydata na chłopaka dla teściowej, jakie wymyśliła Natalia chcąc umieścić ogłoszenie:

"Cechy charakteru:
1. Inteligentny
2. Inspirujący
3. Oczytany
4. Opiekuńczy
5 Empatyczny
6. Cierpliwy
7. Wyrozumiały (a wręcz pobłażliwy)
8 Ale niepozwalający dmuchać sobie w kaszę (Broń Boże męska cipa!)."
Co z tego wyniknie? Czy znajdzie się jakiś kandydat odpowiadający takim cechom?
Po tej książce spodziewałam się właściwie czegoś zupełnie innego. Jednak mimo tego, że książka nie porywa, to nie jest zła. Trzeba się tylko odpowiednio nastawić bez żadnych oczekiwań.
To jednak jest tylko moja opinia. Jeśli chcecie to sami po przeczytaniu możecie wyrazić swoją.
To lekka lektura na jeden dzień.

Informacje dodatkowe o Chłopak dla teściowej:

Wydawnictwo: Luna
Data wydania: 2022-06-01
Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Literatura humorystyczna

Zobacz opinie o książce Chłopak dla teściowej

Kup książkę Chłopak dla teściowej

Cechy charakteru:

1. Inteligentny

2. Inspirujący

3. Oczytany

4. Opiekuńczy

5. Empatyczny

6. Cierpliwy

7. Wyrozumiały (a wręcz pobłażliwy)

8. Ale niepozwalający dmuchać sobie w kaszę (Broń Boże męska cipa!)

Saga bałkańska (#3). Nie czas na pożegnanie
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (#3). Nie czas na pożegnanie

A szczęście było już tak blisko... Po odnalezieniu Dragana, Jasminie wydaje się, że w końcu nadszedł czas na szczęśliwy finał ich historii. Jednak...

Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość
Agnieszka Walczak-Chojecka0
Okładka ksiązki - Saga bałkańska (Tom 1). Nie czas na miłość

Ta miłość nie powinna się zdarzyć. Porywająca opowieść o losach grupy młodych ludzi na tle bałkańskiej wojennej zawieruchy początku lat dziewięćdziesiątych...