Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Chwilowa anomalia” to książka znakomitego obserwatora rzeczywistości Tomasza Michniewicza, który zadebiutował doskonale przyjętą “Samsarą” a w mojej prywatnej biblioteczce objawił się książką “Światy równoległe” (min. doskonały reportaż o żołnierzach polskich sił specjalnych). Aby przeczytać o jego pasjach i dokonaniach, warto zajrzeć na stronę tomekmichniewicz.pl polecam. Tymczasem właśnie ukazuje się kolejna jego książka, o  znamiennym tytule “Chwilowa Anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata”. Mam wrażenie że w kontekście ostatnich wydarzeń pandemicznych, określenie chory wpsółistniejące było odmieniane przez wszystkie przypadki.
⬇️⬇️⬇️
“Znajomy negocjator policyjny powiedział mi kiedyś: „Obserwuj ludzi, gdy wszystko wokół się wali. W chwilach kryzysu dużo można zobaczyć”. Gdy więc wybuchła pandemia, obserwowałem uważnie. I robiłem notatki.
⬇️⬇️⬇️
I właśnie z takich obserwacji składa się ta książka. W bezpośrednich komentarzach autora, wracamy do czasów, kiedy to co obecnie nazywamy pandemią, było jedny, dwoma przypakami w odległym Chińskim Wuhan... A potem do kolejnych tygodni, które doskonale pamiętamy jako czas przed pandemią którą znamy w obecnym kształcie….  oraz do tego co rozpętało się w obliczu Covid-19 (Coronavirus disease, year 2019).

Przemyślenia te, są osobistymi przerywnikami, oplatającymi kolejno prowadzone rozmowy. Poruszony zostaje min. temat paniki (świetna rozmowa z Jackiem Wiszniowskim, instruktorem psychologii konfliktu Grom Group), mediów (polecam, w kontekście dezinformacji i manipulacji emocjami), wszechobecnego kryzysu (jak się okazuje, możemy wpaść w sidła demokracji wolnorynkowej) czy wreszcie przyszłości.

Jest to książka którą warto się delektować, warto do niej zaglądać i czytać to co w danej chwili najbardziej nas zainteresuje, aby znaleść lub przynjamniej wyznaczyć kierunek w strone odpowiedzi której szukamy!
⬇️⬇️⬇️
Jedynym co nie ulega wątpliwośći, to fakt że tą książkę po prostu trzeba przeczytać! Bardzo polecam!

Informacje dodatkowe o Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2020-11-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Dodał/a opinię: annamacondobooks

Zobacz opinie o książce Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Kup książkę Chwilowa anomalia. O chorobach współistniejących naszego świata

Świat równoległy. Audiobook
Tomek Michniewicz0
Okładka ksiązki - Świat równoległy. Audiobook

Pakistan Mówi się, że muzułmanie to terroryści. Jednocześnie 80% ofiar wszystkich zamachów terrorystycznych to wyznawcy islamu. Polska Żołnierze polskich...

Samsara
Tomek Michniewicz0
Okładka ksiązki - Samsara

Przedziera się przez dżunglę, łapie jadowite węże, zakrada się do obozu partyzantów, tropi przemytników dzieł sztuki i... świętych mężów, którzy potrafią...