Córka lasu

Tom 1 cyklu Siedmiorzecze

Sorcha to dziewczynka wychowywana głównie przez szóstkę braci oraz las. Mieszka w uroczej krainie zwanej Siedmiorzeczem. Matka zmarła tuż po jej narodzinach. Ojciec zamknął się po tej tragedii w sobie i znacznie bardziej niż dziećmi interesuje się wojną. Cała siódemka odkrywa więc razem uroki oraz niebezpieczeństwa Siedmiorzecza. To kraina pełna magii, zarówno białej (same dzieci mają zresztą różne zdolności), jak i czarnej. Jeszcze gorsze od złych uroków są konflikty między ludami, związane nie tylko z walką o terytorium, ale i z religią. Część ludów bowiem przeszła na chrześcijaństwo, a część została przy prastarych celtyckich wierzeniach.

Pewnego dnia nad rodzinę nadciągają czarne chmury. Czarownica Lady OOnagh, która wcześniej rozkochała w sobie ojca całej siódemki, rzuca na szóstkę braci zły czar. Zdjąć go może jedynie Sorcha. Musi udać się w niebezpieczną misję i wykonać ją w całkowitym milczeniu. Czy da radę? Czy ocali braci?

Książka pełna magii. Białej jak kartki i czarnej jak druk. Od pierwszych stron rzuciła na mnie czar.

dr Kalina Beluch

Informacje dodatkowe o Córka lasu:

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Data wydania: 2019-11-20
ISBN: 978-83-65830-77-7
Tytuł oryginału: Daughter of the forest
Tłumaczenie: Magdalena Grajcar, Ewelina Zarembska
Dodał/a opinię: truskawka2

Zobacz opinie o książce Córka lasu

Kup książkę Córka lasu

(...) na każdy konflikt można spojrzeć z dwóch stron. Zaczyna się od czego niewielkiego, od nieprzemyślanych słów czy bezmyślnego gestu. I narasta. Obie strony potrafią być niesprawiedliwe. Obie bywają okrutne.

(...) wiara w słuszność danej sprawy potrafi człowieka zaślepić.

Syn cieni
Juliet Marillier0
Okładka ksiązki - Syn cieni

Kontynuacja ,,Córki lasu" - pierwszej, zjawiskowej powieści Juliet Marillier. ,,Syn cieni" to dalszy ciąg historii pięknej Sorchy, odważnej młodej kobiety...