Cowboy Bebop. Requiem dla Czerwonej Planety. /NB/

Do tej pory nie miałam styczności ze światem związanym z anime "Cowboya Bebop", natomiast premiera aktorskiego serialu i książki, stanowiącej do niego prequel uznałam za idealną okazję, żeby choć trochę uszczknąć tego kultowego dzieła w odświeżonej formie :)

Przenosimy w odległą przyszłość, gdzie ludzie już dawno wyszli poza Ziemię, a wszechświatem rządzą gangi mafijne. W bezkompromisowym świecie dwóch nowicjuszy próbuje odnaleźć drogę do wejścia na szczyt mafijnej rodziny - proste zadanie od szefa wydaje się być ku temu idealną furtką, jednak sprawy przybierają nieoczekiwany obrót...

Historię poznajemy z dwóch perspektyw czasowych - początków znajomości bohaterów w trudach dzieciństwa w Kanałach i z obecnych wydarzeń. Vicious i Fearless to dwóch twardzieli, mierzących się z mrokiem świata zewnętrznego i tym wewnątrz każdego z nich. Jest to ciekawy duet, z przyjemnością czytałam wymiany zdań pomiędzy nimi, pełne ripost i ciętego humoru, a i często odrobiny filozofii życiowej. Są oni zdecydowanie najmocniejszą stroną ksiązki.

Akcja dzieje w "netflixowym" stylu - jest szybko, głośno, niekiedy z przymrużeniem oka. Styl książki podporządkowany jest już wyraźnie pod styl serialu, więc czytając wprost widziało się oczyma wyobraźni, jak mogłoby być poszczególne sceny nakręcone.

Jest to książka w sam raz na chęć odstresowania od codzienności poprzez zagłębienie w adrenalinę innego świata. Są pościgi, strzelaniny, poczucie humoru i ciekawi bohaterowie. Całość kończy się w otwarty sposób, co zachęca do odpalenia serialu. Ja tam chętnie poznam dalsze losy bohaterów, czuję się skutecznie zachęcona, więc i książkę mogę śmiało polecić :)

Informacje dodatkowe o Cowboy Bebop. Requiem dla Czerwonej Planety. /NB/:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka