Czerwone Zwoje Magii

Tom 1 cyklu Najstarsze klątwy

Ostatnio wszędzie widziałam okładkę tej książki. Większość księgarni ją polecała. Postanowiłam więc ją zakupić. Nie ukrywam, okładkę ma śliczną. Z taką jeszcze się nie spotkałam. Ale skupmy się na tym,co jest w środku. Według mnie najbardziej ciekawy w tym wszystkim był tylko pomysł na napisanie te powieści. Po przeczytaniu całej książki muszę stwierdzić, że przypomina mi ona bardzo rozbudowane opowiadanie. Całość można streścić na jednej stronie. Niektóre momenty są nieciekawe i nie pasują zupełnie do moich ulubieńców - Aleca i Magnusa. Mimo to, ta lektura nie jest taka zła i zapewne będzie miała swój dalszy ciąg.
Historia rozpoczyna się w momencie pobytu Aleca i Magnusa w Paryżu. Są oni na wakacjach, zasłużonych po wielkiej bitwie. Tam próbują spędzać czas jako para. Odkrywać wzajemne uczucia do siebie. Niestety paryską sielankę przerywa wieść, że Magnus jest założycielem mrocznego kultu o nazwie Szkarłatna Ręka. Ma on zadanie zakończyć jego działalność. Niestety mężczyzna nie przypomina sobie, czy zakładał go. Razem z Aleksandrem Lightwoodem wyruszają na poszukiwania Szkarłatnej Ręki. Mężczyźni razem wdają się w wir walki i zwycięsko wychodzą z opałów. Ta historia pozwoliła im zbliżyć się do siebie. Ich miłość stała się jeszcze większa. Po powrocie zrozumieli, że to co ich łączy jest prawdzie, szczere i trwałe. Nic ani nikt nie zniszczy ich miłości. Nie zdradzę większych szczegółów, aby się dowiedzieć co dokładnie się działo i z jakimi przygodami musieli się zmierzyć, musicie przeczytać sami.
Gorąco polecam tą powieść wszystkim fanom Darów Anioła a zwłaszcza Aleca i Magnusa :) Dzięki tej powieści będziecie mogli dowiedzieć się jak ich uczucie wykiełkowało i rozrosło się. Książkoholicy oczarują się nie tylko treścią, ale także okładką, której dokładną treść można odczytać po różnym załamaniu promieni światła.
Morał po przeczytaniu: Ufaj tym, których kochasz. Zawsze. Bo oni są przy tobie, kiedy ty jesteś w potrzasku, masz problem. Nie odtrącaj ich pomocy. Oni wyciągną pomocną dłoń i ochronią cię.
Życzę miłego czytania :) :) :)

Informacje dodatkowe o Czerwone Zwoje Magii:

Wydawnictwo: We need YA