Człowiek w bandażach

Tom 2 cyklu Pan Strach

„Człowiek w bandażach“ to drugi tom cyklu „Pan Strach” i osobiście uważam, że dobrze zapoznać się z pierwszą częścią, by móc zrozumieć ogromny lęk jednej z bohaterek i motywy, którymi kierują się sprawcy.
Ta książka z pewnością nie jest dla osób wrażliwych, mamy tu wiele brutalnych scen, opisanych tak skrupulatnie, że można współodczuwać ból ofiar. Akcja jest dynamiczna i już od pierwszych stron ciężko przerwać czytanie. Autorka świetnie ukryła też tożsamość kata, do samego końca ciężko zgadnąć jak teraz wygląda tytułowy człowiek w bandażach.
Fizyczne i psychiczne znęcanie się, brutalne tortury, a także przemoc seksualna wobec dziecka – to wszystko tu znajdziecie. Przekonacie się również, do czego zdolny jest żądny władzy, sławy i pieniędzy człowiek, jak te wszystkie rzeczy są dla niego ważniejsze niż własna rodzina.
Alex Sand pokazuje też, do czego może doprowadzić nadmierne wzorowanie się tym, co widzimy w sieci i jak negatywnie może to wpłynąć na słabą jednostkę.
„Żyjemy w totalnym kłamstwie i chociaż można je przyrównać do wdepnięcia w śmierdzące, krowie łajno, to my w tym łajnie zaczęliśmy się urządzać. Zachwycać się nim!(…) Nie szukamy już piękna w człowieku, nie potrzebujemy jego uczuć, miłości, bólu, tęsknoty, radości. Żyjemy filtrami Instagramu, muzyczkami idiotycznego TikToka, wyjałowieniem umysłu przez godziny scrollowania Facebooka. Po co nam sztuka?“
„Nie mamy w sobie emocji, bo straciliśmy naturalność na rzecz tej sztucznej papki, która nas otacza.”
Gwarantuję Wam, że w tej lekturze emocji jest bardzo dużo, od współczucia po strach, a momentami wręcz złość. Jeśli lubicie sadystycznych psychopatów – nie zawiedziecie się, sięgając po tę książkę. Nie polecam w trakcie czytania jednak nic jeść, bo może się to źle skończyć.
Zakończenie jest bardzo ciekawe i z jednej strony mogłoby być fajnym finiszem cyklu, a z drugiej strony furtka zostaje otwarta i być może poznamy dalsze losy – tym razem innego bohatera, który w tej części nie był tym pierwszoplanowym.

Informacje dodatkowe o Człowiek w bandażach:

Wydawnictwo: WasPos
Data wydania: 2023-02-24
Dodał/a opinię: milbookove

Zobacz opinie o książce Człowiek w bandażach

Kup książkę Człowiek w bandażach

Nie denerwuj jej
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Nie denerwuj jej

Do czego zdolna jest kobieta, której ktoś zajdzie za skórę? Jak daleko może się posunąć? W Sky Village, małej miejscowości pełnej wymuskanych domów,...

Pan Strach
Alex Sand0
Okładka ksiązki - Pan Strach

Czy w świecie udawania istnieją jeszcze prawdziwe emocje? Czy potrafimy tak naprawdę czuć? W amerykańskim Trenton mieszka Amelia - pewna siebie i czasami...