Dante Soprano

RECENZJA

„Nie wiem, czy chcę go spoliczkować, czy po prostu stąd odejść i nigdy nie wracać. Tak wiele decyzji do podjęcia, a tak mało czasu.”

On - Dante Soprano ma wszystko : mafijną władzę i bezwzględność, pieniądze i perspektywę stania się capo, po uprzednim wypełnieniu odpowiednich warunków.
Ona -
Hayely Olsen ma mniej niż nic. Biedna, pracująca na dwóch etatach, mieszkająca a obskurnym mieszkanku w niebezpiecznej dzielnicy i niestanie użerająca się ze swoją bezrobotną matką narkomanką.
Jej życie to prawdziwa porażka.
Do czasu…poznania Dantego. Choć przypadkowe i bardzo żenujące pierwsze spotkanie to też owiane dziwnym zachowaniem tajemniczego i mega przystojnego nieznajomego, bardzo podobnego do kogoś z jej przeszłości.
Łańcuch niebezpiecznych wydarzeń, łączy drogi tych dwoje, a życie Hayley magle zmienia się całkowicie i nie do końca za jej przyzwoleniem.
Jej przeszłość, nieznane wydarzenia, okazują się być jej przekleństwem, ale też może wybawieniem, ale nawet w najgorszym koszmarze, nie spodziewa się przez co będzie musiała przejść, a to wszystko przez nazwisko Soprano.

To już druga książka Agaty Sobczak, którą miałam przyjemność przeczytać.
Jest całkiem inna od pierwszej, choć tak samo wciągająca. Niby jest to mafijna pozycja, ale moim zdaniem fabuła bardziej skupiona jest na szalenie skomplikowanej i zagmatwanej relacji między głównymi bohaterami.

Oczywiście mamy porachunki, trupy, tortury, porwania, ale też dwoje ludzi, którzy nie mają absolutnie wpływu na to skąd pochodzą i jaki to ma wpływ na ich losy.
Bardzo podoba mi się styl pisania autorki, a w szczególności gorące i pikantne sceny.

Nie zabrakło też brutalności, mroku i tego czegoś co powoduje, że nie możemy się zatrzymać i pochłaniamy książkę „ na pniu”.

Informacje dodatkowe o Dante Soprano :

Kup książkę Dante Soprano

Namiętna nienawiść
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Namiętna nienawiść

Prędkość.Niebezpieczeństwo.Nienawiść.Tajemniczość. Brantley Chavez to człowiek, którego wszyscy dookoła traktują jak boga. Nikt nie ma wystarczająco...

Sidła
Agata Sobczak0
Okładka ksiązki - Sidła

Ta historia to istny ogień! Kolejna literacka odsłona Agaty Sobczak sprawiła, że zbierałam szczękę z podłogi! Nie spodziewałam się, że będzie tak gorąco...