Darknet

=

Bardzo często naszym życiem kierują uczucia. Niestety nie zawsze tylko pozytywne. Zdarza się że nawet jeśli nie okazujemy tego wprost jesteśmy targani wewnętrznie np. zazdrością o sukcesy sąsiadki, źli na szefa który od dawna odmawia nam awansu, rozgoryczeni postawą adwokata, który mimo oczywistej winy swojego klienta uchronił go od zasłużonej kary, a może denerwuje nas urzędnik który traktuje nas z góry. W świecie „Darknetu” każdej z tych osób możemy się pozbyć. Nic prostszego wystarczy zgłosić z swojego anonimowego konta jedną z nich i czekać czy wygra…
A wygrana to śmierć.

"Darknet" to książka z kategorii kryminał. Jak wiemy na rynku wydawniczym co rusz pojawiają się nowe tytuły z tego gatunku , czym więc ta ksiazka wyróżnia się na tle innych, oprócz przykuwającego uwagę opisu?

Otóż "Darknet" to gwarancja mrocznej i wciągającej historii. Książka nie tylko zaczyna się mocnym uderzeniem, ale cały czas trzyma w napięciu i przeplatana jest kilkoma zaskakującymi momentami, i co ważne kończy się małym fajerwerkiem.
Dodatkowo na jej korzyść przemawia znakomita intryga oraz świetnie poprowadzona i skonstruowana fabuła, a do tego z pewnością nie brakuje jej dynamiki.
Darknet bowiem to brawurowo przedstawiona opowieść, pełna akcji, nakreślona przez pryzmat wirtualnego świata z pogranicza cyberprzestępczości i nowoczesnych technologii. Wirtualnego swiata który stał się bazą dla całej historii. Niesamowitej i enigmatycznej zarazem, która pełna jest wątków, które wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Można powiedzieć że autorzy książki świadomie się z nami bawią, nie dając łatwych i jednoznacznych odpowiedzi.

Darknet to kryminał napisany w sposób intrygujący i przystępny. Strobel i Poznanski snują opowieść z perpsektywy, dwójki głównych bohaterów, do czego przyzwyczaili nas już w „Nieznajomych”. Pewnym dodatkiem jest kilka krótkich fragmentów z punktu widzenia sprawcy. Czyta się ją szybko, ale nie tylko dlatego, że jest napisana lekkim piórem, przede wszystkim ta historia trzyma w napięciu.
Autorzy ukazują nam świetnie rozpisanych i wykreowanych bohaterów. Każdy z nich jest wyrazisty i na swój sposób autentyczny. Nie brakuje im charyzmy.

Ksiązka porusza również niezwykle w ostatnim czasie ważny temat funkcjonowania w świecie komputerów w którym użytkownicy mogą czuć się pozornie anonimowi i podejmować decyzję, do których odpowiedzialności zupełnie się nie poczuwają. Poczucie to pozwala bezimiennym osobom do nieodpowiednich zachowań a także propagowania nienawistej postawy wobec niektórych grup społecznych. W związku z tym spodobało mi się zakończenie. Zaskoczyło mnie,a zarazem niosło głębsze znaczenie że tak naprawdę nikt nie jest bezkarny, nawet jeśli sądzi że jest jednym z wielu bezimiennych użytkowników patrzącym na całą sytuacje z drugiej strony monitora.

Z całym przekonaniem polecam. Jeśli szukacie fajnego, pełnego akcji kryminału z którym przyjemnie spędzicie czas to musicie sięgnąć po Darknet.
Jestem pewna że się nie zawiedziecie. Ja się nie zawiodłam

Informacje dodatkowe o Darknet:

Kup książkę Darknet

Głosy
Ursula Poznanski0
Okładka ksiązki - Głosy

Akcja kryminału Ursuli Poznanski toczy się wokół wydarzeń na oddziale psychiatrycznym szpitala Salzburg Nord, gdzie dochodzi do tragicznych wydarzeń...

Mag. Bractwo
Arno Strobel0
Okładka ksiązki - Mag. Bractwo

"Mag" należy do tej kategorii książek, które, gdy weźmie się do ręki, czyta się jednym tchem."Trierischer VolksfreundCo kryje się za śmiertelnym zamachem...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;