Dawid

Chyba każdy czytał w Biblii historię Dawida lub chociażby o niej słyszał. Chłopiec, który za pomocą procy pokonał Goliata i stał się wielkim królem narodu Izraela.

Pani Jarocka w swej książce połączyła kilka gatunków w jedno, co dało niesamowity efekt. Nie jest to typowa opowieść biblijna tylko fascynująca historia starego człowieka, który u schyłku swojego życia, pragnie nam przybliżyć to co przeżył.

Dawid jest królem, jednak jest przygnębiony i bardzo przeżywa upływające lata, które nieuchronnie zbliżają go do śmierci. Czuje się samotny leżąc chory, przykuty do łóżka, i wykorzystany. Dzięki jego wspomnieniom zagłębiamy się w czasy jego burzliwej młodości.

Dowiadujemy się, że był osobą popędliwą, stykał się z okrucieństwem, pogonią za bogactwem i tym co zakazane oraz dokonał kilku złych wyborów, których teraz bardzo żałuje. Te opowieści są naprawdę ciekawe i wciągające, że nie sposób się nudzić.

Autorka w przepięknym stylu oraz poetyckim i plastycznym piórem napisała tę książkę. Dzięki temu tę pozycję czyta się szybko i przyjemnie. Pisarka próbuje uświadomić nam, że poezja jest wielką wartością i to ona sprawiła, że Dawid wciąż jest pamiętany i o nim się mówi.

Monolog bohatera powoduje, że wszystkie znane nam fakty z życia żydowskiego króla, widzimy z innej perspektywy i poznajemy na nowo.

Pragnę zachęcić was do poznania tej pozycji. Przekonajcie się sami czy ta książka licząca zaledwie 222 stron jest wartościowa i w waszym guście. Ja ze swej strony polecam.

Informacje dodatkowe o Dawid:

Zobacz opinie o książce Dawid

Kup książkę Dawid

Medea z kraju Lechitów
Krystyna Jarocka0
Okładka ksiązki - Medea z kraju Lechitów

,,Medea z kraju Lechitów" to druga (po ,,Kocich szlakach") książka Krystyny Jarockiej wydana w Wydawnictwie Borgis. To saga rodzinna, której...

Rękopis znaleziony na strychu
Krystyna Jarocka0
Okładka ksiązki - Rękopis znaleziony na strychu

,,Rękopis znaleziony na strychu" można zaliczyć do literatury obyczajowej. Przedstawiono w nim bowiem nastoletnią młodzież z lat sześćdziesiątych ubiegłego...