Dobrowolski i skarb z Meroe

Tom 1 cyklu Dobrowolski

Nie wiem czy wiecie, ale ja bardzo lubię prozę autora. Świetnie bawię się podczas lektury i przyjemnie rozwiązuje mi się razem z bohaterami zagadki. Każda kolejna jest ciekawsza i porusza coraz to inne tematy. Tym razem głównym bohaterem nie jest dziecko/nastolatek, tylko osoba wchodząca w dorosłość. Rozpoczyna pracę nad czymś ważnym, co może być przełomowe dla świata.
Bohaterowie zostali ciekawie wykreowani. Każdy z nich miał swoje cechy charakterystyczny, jak np. Kostek miał doskonały refleks, jednak pomimo tego też nie byli idealni. Byli oddani swoich sprawom, współpracowali ze sobą, a mimo tego nie można było mówić o pełnym zaufaniu. Podobało mi się ich różnorodne podejście, pomysłowość i wytrwałość. We trójkę mogli naprawdę wiele zdziałać.
Styl autorka jest lekki i wciągający. Poznajemy historię z kilku perspektyw, co dodaje temu wszystkiemu dodatkowej aury tajemniczości. Bardzo spodobało mi się nawiązanie do wydarzeń historycznych, co było świetnym dodatkiem do całej powieści.
Powiem tak, ta powieść może spodobać się naprawdę szerokiemu gronu odbiorców. Jeśli lubicie fabuły typu Indiana Jones i temu podobne klimaty to się nie zawiedziecie. To ciekawa, wciągająca podróż o wielkich budowach, tajemnicach, ucieczkach, zagadkach i legendach, przez które ludzie potrafią czasami oszaleć.

Informacje dodatkowe o Dobrowolski i skarb z Meroe:

Wydawnictwo: Oficyna 4eM
Data wydania: 2021-01-27
Kategoria: Przygodowe
Ilustracje:Agata Łankowska
Dodał/a opinię: Paulina Balcerzak

Tagi: skarb Legenda Kanał Sueski Egipt arabskość mafia notatnik młodzieżówka inżynier Dobrowolski

Zobacz opinie o książce Dobrowolski i skarb z Meroe

Kup książkę Dobrowolski i skarb z Meroe

Gdzie jest dziewczyna z nutami?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest dziewczyna z nutami?

Powieść przygodowa dla dzieci i młodzieży. Kolejny tom przebojowej serii Artura Pacuły. Napięte żagle, jacht pędzący po falach i wiatr we włosach młodych...

Gdzie jest skrzynia z karabinami?
Artur Pacuła0
Okładka ksiązki - Gdzie jest skrzynia z karabinami?

Zapowiadają się najnudniejsze wakacje na świecie. Igor, który właśnie wrócił z obozu wspinaczkowego, musi wyjechać do wujka do Katowic. To...