Autorka Vivien Spitz jako amerykańska reporterka uczestniczyła w Procesach Norymberskich,dotyczacych bestialskich lekarzy niemieckich.

W czasie II wojny światowej niesławni nazistowscy lekarze odegrali zasadniczą rolę.
Stosowali tortury i zabijali z zorganizowanym okrucieństwem - dziś nazywamy to Holokaustem.
Nazistowscy lekarze stworzyli piekło i to nie podlega żadnej wątpliwości, byli prekursorami zbrodniczych działań.
Gdzie ich człowieczeństwo? Gdzie przysięga Hipokratesa?
Wydany przez jednego człowieka rozkaz, pozbycia się "bezużytecznych gąb" między innymi chorych umysłowi czy nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych, zgładził miliony ludzi.
Byli to ludzie bez sumienia, pozbyci jakichkolwiek ludzkich uczuć.
Autorka opisuje nam swój udział w procesach. Rozpoczyna od tego jak to wszystko się zaczęło, jej wylot, cała organizacja i finalny udział.
Książka podzielona jest na przejrzyste rozdziały. Autorka opisuje dokładnie proces; kto jest oskarżony i jakie ma postanowione zarzuty.
Dzięki takiej formie łatwiej jest wyobrazić sobie jak wszystko przebiegało . Bardzo ciężko czytało się o co są oskarżani , ponieważ dodatkowo jest notka jak dochodziło do zbrodni, co działo się z ofiarami.
Bardzo mocna książka, napewno nie dla każdego.
Autorka przedstawia ogrom bestialstwa i nikczemności oprawców w kitlach.
Książka jest wzbogacona o przemyślenia, obserwacje i badania autorki.
Całość została dopełniona przez liczne zdjęcia oraz masakryczne fragmenty protokołów z przesłuchań oskarżonych.
Szczegółowe opisy eksperymentów były czymś ciężkim do czytania.
Patrząc na zdjęcia twarzy tych oprawców, ich wredne spojrzenia przepełnione nienawiścią, uważających się za kogoś lepszego czuję tylko obrzydzenie. Resztę możecie sobie dopowiedzieć...

Informacje dodatkowe o Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach:

Wydawnictwo: Replika
Data wydania: 2021-11-23
Kategoria: Historyczne
Tytuł oryginału: Doctors from Hell: The Horrific Account of Nazi Experiments on Humans
Dodał/a opinię: Lukasz Turków

Tagi: seryjni mordercy

Zobacz opinie o książce Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach

Kup książkę Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach

Vivien Spitz0
Okładka ksiązki - Doktorzy z piekła rodem. Przerażające świadectwo nazistowskich eksperymentów na ludziach

Jedna z najmroczniejszych kart historii Wstrząsająca opowieść o niemieckich eksperymentach medycznych prowadzonych na więźniach obozów koncentracyjnych...