Dom nieba i oddechu: Część 1

Tom 2 cyklu Księżycowe Miasto

Przyznaję, że to znakomita kontynuacja, chociaż jednocześnie spora część książki była moim zdaniem zbyt monotonna.
Autorka ma jak niemal każdy pisarz swoich zwolenników jak również i przeciwników. Moim zdaniem zwolenników jest więcej, gdyż sporo ludzi uwielbia książki fantazyjne, fantastyczne i bardzo dobrze zżywają się z postaciami wykreowanymi przez Sarah J. Maas. Chociaż ja nie należę może do bardzo gorliwych fanów autorki, to lubię czasami przeczytać właśnie jej książki, dla zmiany nastroju, dla oderwania się od rzeczywistości.

Minęło kilka miesięcy od uratowania Księżycowego Miasta. Bryce i Hunt są dosyć już zmęczeni, chcieliby po prostu odpocząć, zwolnić, pomyśleć na spokojnie o sobie. Jednak los nie pozwala im na spokój. Zostają wplątani w nową intrygę, która może bardzo mocno zaburzyć ich codzienność.
Chociaż akcja toczy się początkowo bardzo powoli, to gdy już ruszy to jak z kopyta i wtedy już zupełnie nie można się oderwać od lektury. Poznajemy również nowych bohaterów, nie wszyscy budzą moją sympatię, lecz tak przecież powinno być, gdyż to właśnie te świetnie wykreowane postacie są moim zdaniem najmocniejszym atutem tej książki.
Wydawałoby się niektórym, że skoro to jest literatura fantastyczna, to jest to lektura dla dzieci i młodzieży, lecz ja myślę, że dzieciom tego lepiej nie polecać. Jest w tej powieści bardzo dużo erotycznych myśli, niepohamowanych rządz i ogólnie dużo seksu, często nawet zbyt wulgarnego. Starsi sobie jakoś z tym poradzą, lecz myślę, że dzieciom można tego raczej oszczędzić.
Uważam, że wątek poruszony w prologu jest bardzo ciekawy i szkoda, że nie poświęcono mu dużo więcej czasu, bo myślę, że bardziej by przyciągała do czytania książki akcja poszukiwania skarbu lub trop bardziej detektywistyczny niż wzajemne wzdychanie i podniecenie głównych bohaterów.
Niby wszystko w tej powieści jest na miejscu, nie mogę powiedzieć, że jest zła lub mi się nie podoba, ale czegoś mi tu zabrakło.

Myślę, że kto nie czytał części pierwszej a zacznie od tej, to właściwie i tak nie powinien się pogubić, gdyż autorka co jakiś czas wspomina wydarzenia z poprzedniej części, chociaż oczywiście znacznie lepiej jest czytać od początku.

W sumie dla miłośników fantastyki i niewyszukanej erotyki - polecam

Dziękuję Grupie Wydawniczej Foksal za możliwość przeczytania tej powieści.

Informacje dodatkowe o Dom nieba i oddechu: Część 1 :

Tłumaczenie: Małgorzata Fabianowska
Dodał/a opinię: Myszka77

Zobacz opinie o książce Dom nieba i oddechu: Część 1

Kup książkę Dom nieba i oddechu: Część 1

Usiłował nie patrzeć na czarne pudełko leżące na końcu lady. Które zdawało się... wibrować. I wysysać powietrze wokół siebie.

Poczuł ukłucie w sercu. A niech go Solas spali, ona jest gotowa to zrobić – chronić go przed jakąś pieprzoną Archanielicą.

Dwór szronu i blasku gwiazd. Tom 3,5
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Dwór szronu i blasku gwiazd. Tom 3,5

Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Historia opowiedziana jest z perspektywy Feyre i Rhysa, którzy wraz z...

Korona w mroku
Sarah J. Maas0
Okładka ksiązki - Korona w mroku

Drugi tom  cyklu Szklany tron, opowiadającego o zabójczyni Celaenie Sardothien Po roku ciężkiej pracy w kopalni soli osiemnastoletnia Celaena Sardothien...