Dom pachnący tobą

Są książki, które czytamy szybko, gonimy na łeb, na szyję, żeby poznać zakończenie. Są też takie, które czytamy powoli, chłonąć każde słowo.
Do tej drugiej grupy z pewnością należą książki Izy Maciejewskiej. Świat, który tworzy Iza jest specyficzny i albo się go czuje, albo nie. Tak już jest 🤷‍♀️ Mnie od pierwszej książki fascynuje zabawa słowem, poczucie humoru i niesamowita lekkość, z którą autorka rozprawia o rzeczach ważnych.
Po przeczytaniu "Lasu..." byłam zachwycona postacią prokuratora Wawro. Nic na to nie poradzę, że ciągnie mnie do pokręconych typków. Więc nie ukrywałam mojej radości, kiedy się dowiedziałam, że "Dom pachnący tobą" to książka, w której ta nietuzinkowa postać wychodzi na pierwszy plan.
Kim jest prawdziwy Wawro? Czy pod powłoką bezczelnego aroganckiego osobnika niezdolnego do miłości kryje się coś jeszcze? Jakie wydarzenia go zdefiniowały i jaką przemianę przeszedł, dowiecie się sięgając po książkę.
Na jego przykładzie Iza poniekąd rozkłada ludzkie życie, uczucia, emocje na czynniki pierwsze i robi dokładną analizę, oczywiście w swoim stylu, zmuszając czytelnika do balansowania pomiędzy dzikim rechotem a szlochaniem w poduszkę.
"Dom pachnący tobą" to nie tylko historia Wawro i Anny. To pewnego rodzaju manifest, krzyk, prośba: "Baw się życiem, berz wszystko co ci daje, ciesz się nim".
Iza pokazuje czytelnikom jego wartość, jego kruchość i nieprzywidywalność. Po co? Po to, żeby przypomnieć, że to od nas zależy jakie nasze życie będzie, czy będziemy szczęśliwi.
Nie jesteśmy w stanie do końca życia zaplanować, ale jesteśmy w stanie nauczyć się przyjmować je takim jakie jest, akceptować i wyciskać z niego to co najlepsze.

Kochani, zachęcam was do sięgnięcia po te emocje. Dajcie się wciągnąć, wściekajcie się i wzruszajcie razem z bohaterami. Poczujcie to...
Gwarantuje wam dobrą zabawę w wyśmienitym towarzystwie. Radzę zaopatrzyć się w chusteczki i setę, ewentualnie inne procenty. Bo nikt tak jak Iza nie umie niby zwyczajnie, a jednak precyzyjnie i na pełnej petardzie dotknąć najczulszych strun naszego wnętrza.

Informacje dodatkowe o Dom pachnący tobą:

Wydawnictwo: Magnolia
Data wydania: 2022-02-28
Tytuł oryginału: Dom pachnący tobą
Dodał/a opinię: Anastasiya Adryan

Tagi: erotyka powiesci obyczajowe

Zobacz opinie o książce Dom pachnący tobą

Kup książkę Dom pachnący tobą

Weź kamień i nim rzuć, jeśli nie masz nic na sumieniu. Jeśli wszystko to, co robisz, jest idealne. Nie ma ludzi idealnych. Nie ma. Każdy popełnia własne błędy. Każdy ma lekcje do odrobienia. Każdy jest też mądry, kiedy chce mówić w imieniu drugiego człowieka, nie wchodząc w jego buty, w jego skórę, w jego głowę. Nie czując, tego, co on ma w sercu.

Czuł błogość, jakiej nie doświadczył przy żadnej innej kobiecie. Czuł lekkość, która sprawiała, że na jego ustach błąkał się tak rzadko spotykany uśmiech. Czuł ekscytację, kiedy w wyobraźni ponownie się z nią pieprzył. Bo na żywo nie było już okazji.

Las pachnący pożądaniem
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Las pachnący pożądaniem

Poznaj zapach leśnej namiętności. Karolina Potocka ma osiemnaście lat i poczucie, że została napiętnowana już do końca życia. Pustka, osamotnienie i kompletny...

Pieprz
Iza Maciejewska0
Okładka ksiązki - Pieprz

Emocjonalna bomba! Nie taka oczywista kontynuacja Pociągu. Zdawałoby się, że mimo wielu przeciwności uczucie, jakie połączyło Ewę i Michała, przetrwa...