Dom sióstr

Sięgnęłam po tą książkę, ponieważ zachęcił mnie opis na okładce. Przeczytałam również wiele pozytywnych recenzji o tej pozycji na innych portalach. Oprócz tego powieść jest z gatunku literackiego, który bardzo lubię.

Główni bohaterowie "Domu sióstr" to niemiecka para, która chcąc ratować swoje małżeństwo wyjeżdża do Anglii i wynajmuje tam dom. Gwałtowna zmiana stanu pogody przeistacza ich życie w koszmar. Zapominają o swych dawnych problemach.Teraz ich celem staje się przetrwanie.

Znalezione zapiski przez niemieckie małżeństwo oddają ogrom nieszczęścia opisywanego rodu. Różni członkowie rodziny opisani przez ostatnią właścicielkę domu to pozostali bohaterowie tej sagi. Akcja książki osadzona w Anglii na początku XX wieku, w czasach I i II wojny światowej jak i współcześnie. Pisarka ukazała negatywny wpływ konfliktów zbrojnych na dzieje poszczególnych generacji klanu. Opis mroczny, pełen dramatów. Niestety czytająca te odnalezione zapiski Barbara również doświadczy osobistej tragedii.

"Dom sióstr" to wspaniała opowieść o klanie z wątkiem sensacyjnym. Odnajdziemy tu również wątki miłosne i historyczne. Powieść pełna skrajnych emocji od miłości przez awersję, zdradę, zazdrość do nienawiści. Ogromne wrażenie wywarły na mnie dzieje życia Frances i losy członków jej rodziny. Historia przedstawiona przez pisarkę jest niezwykła, poruszająca i rozrzewniająca. Książka napisana jest jasnym i dostępnym językiem. Czyta się ją szybko. Treść książki bardzo ciekawa, wciągająca. Zakończenie zaskakujące.

Książka ta jest skierowana do bardzo szerokiego grona czytelników, zarówno młodych jak i starszych. Czytadło tak mi przypadło do gustu, że zamierzam w niedalekiej przyszłości zapoznać się z pozostałą twórczością Charlotte Link.

Informacje dodatkowe o Dom sióstr:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2011-05-04
Tytuł oryginału: Das Hause der Schwestern
Język oryginału: niemiecki
Tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
Dodał/a opinię: Agnieszka Chmielewska-Mulka

Zobacz opinie o książce Dom sióstr

Kup książkę Dom sióstr

Ciernista róża
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Ciernista róża

Franca Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wyspę Guernsey, gdzie przed...

Gra cieni
Charlotte Link0
Okładka ksiązki - Gra cieni

David Bellino, pozbawiony skrupułów bogacz, otrzymuje anonimy z pogróżkami. Mężczyznę od lat prześladują lęki  na jawie i koszmary we...