Dom wszystkich snów

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-05-31
Kategoria: Horror
ISBN: 9788379954063
Liczba stron: 386
Język oryginału: Polski
Dodał/a opinię: Karolina Radlak

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Nie każda książka nadaje się dla wszystkich osób, niektóre są trudne w odbiorze i trzeba dobrze skupić się przy ich czytaniu, żeby z lektury wyciągnąć jak najwięcej wniosków, dzięki którym będziemy mogli zmienić na lepsze nasze życie. Antologia domu wszystkich snów to zdecydowanie książka, która jest trudna w odbiorze, ma wiele ukrytych przesłań znajdujących się między dość chaotycznymi zdaniami, na początku czytelnik może mieć problem z czytaniem, ale kiedy już pozna styl pisania autora, będzie mu coraz łatwiej i każde opowiadanie wciągnie go coraz bardziej.
To była dla mnie bardzo trudna książka w odbiorze, tutaj nic nie jest oczywiste, trzeba umieć czytać między wierszami i maksymalnie skupić się na tekście, nie raz łapałam się na tym, że nie pamiętam, o czym czytałam przed chwilą i musiałam wracać i czytać drugi raz ten sam fragment. Czuję, że nie do końca zrozumiałam sens tych opowiadań, bo są one naprawdę trudne i chociaż próbowałam znaleźć ich ukryty przekaz, to nie zawsze mogłam go dostrzec, niby przebrnęłam przez wszystkie opowieści, ale czytałam tylko powierzchownie, nie zagłębiając się w szczegóły. Czytając, trzeba wielu rzeczy się domyślić, niektóre fragmenty napisane są tak nieoczywiście, że czasami nie miałam pojęcia, o czym on jest napisany, ciężko też było odróżnić, kiedy narratorem jest kobieta, a kiedy mężczyzna, wiadomo, widać to po formach wyrazów, ale trzeba najpierw taki odszukać i przeczytać kto dokładnie jest bohaterem, bo nie jest to oczywiste.
Książka jest zdecydowanie dla ambitnych osób, które potrafią dostrzec dobrą literaturę i nie boją się mrocznych klimatów, ponieważ ta antologia jest dość ciemna i depresyjna, czytelnik po jej zakończeniu długo jeszcze rozmyśla, o tym wszystkim, co przeczytał. Ja zdecydowanie dam sobie jeszcze jedną szansę i kiedyś na pewno wrócę do tej książki, może za drugim razem docenię bardziej jej przekaz i będę w stanie wyciągnąć z niej więcej wniosków, bo jak na razie to zdecydowanie nie potrafiłam docenić jej potencjału.

Tagi:

Zobacz opinie o książce Dom wszystkich snów

Kup książkę Dom wszystkich snów

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Inne książki autora
Nie ma wędrowca
Wojciech Gunia0
Okładka ksiązki - Nie ma wędrowca

W położonym na odludziu tartaku zwanym Bazą pracę podejmuje nowy stróż nocny. Dręczony nienazwaną traumą mężczyzna szybko wnika w historię pełnego tajemnic...

Powrót
Wojciech Gunia0
Okładka ksiązki - Powrót

Opo­wia­da­nia Woj­cie­cha Guni czyta się, jakby były efek­tem taj­nej współ­pracy Bru­nona Schulza, Franza...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Kudłata
Hwang Sun-mi
Kudłata
Już, już!
Katarzyna Wasilkowska
Już, już!
Hania Baletnica
Jolanta Symonowicz, Lila Symonowicz
Hania Baletnica
Zaginiona apteka
Sarah Penner
Zaginiona apteka
Skręcona historia
Jakub Ostromęcki
Skręcona historia
Kuba na tropie
Kuba i Filip Majewscy
Kuba na tropie
Magik i złodziejka
Anniina Mikama
Magik i złodziejka
Strażnik Klejnotu
Katarzyna Rygiel
Strażnik Klejnotu
Pokaż wszystkie recenzje